Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 31.10.2014 20:55
PlayStation Plus ma już 7,9 miliona abonentów. Będzie ich tylko więcej
1782V

PlayStation Plus ma już 7,9 miliona abonentów. Będzie ich tylko więcej

Koniec października to dla poszczególnych firm najlepszy moment na zrobienie pewnych podsumowań finansowych oraz pochwalenie się cyferkami. Dlaczego więc nie sprawdzić, co tam słychać u Sony?

Dziś niestety bez wielu interesujących tabelek, ale za to z konkretnymi informacjami. Zarząd Sony potwierdził, że obecnie jest 7,9 milionów abonentów PlayStation Plus. Nie jest niestety jasne, ilu z nich to posiadacze PlayStation 4, ale jakiś czas temu usłyszeliśmy od Kaza Hiraia, CEO Sony, że połowa właścicieli konsol nowej generacji wykupiła abonament. Oznaczałoby to, że gdzieś połowa tej liczby, to nabywcy PlayStation 4.

Jak się okazało najważniejszym dla wzrostu ilości abonentów było pojawienie się na świecie Destiny oraz FIFY 15, co może trochę zaburzać ostateczną listę ze względu na dodawane do pudełek miesięczne kody.

Napisałem w tytule, że będzie ich tylko więcej i nie bez powodu. Sony szykuje się do wejścia w przyszłym roku na chiński rynek, na którym obecnie działa Microsoft z Xbox One. Sony jest jednak znacznie bardziej powściągliwe ze względu na masę chińskich regulacji oraz fakt że niestety, ale prawdopodobnie nic co zostało wymyślone w Japonii, nie będzie w Chinach dobrze powitane.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-10-31-playstation-plus-reaches-7-9-million-members

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation plus psn Sony