Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.10.2014 10:22
PlayStation Store na PS3 boryka się ze sporymi problemami
3559V

PlayStation Store na PS3 boryka się ze sporymi problemami

Już jutro pojawić się ma aktualizacja PS4 do wersji 2.0, Sony starało się przygotować by posiadacze najnowszej konsoli Sony nie mieli żadnych problemów z siecią, a jak się okazało przez weekend - poszkodowani przez pewien nieprzyjemny błąd są posiadacze PS3.

Od piątkowego wieczora, wejście do PlayStation Store z poziomu PS3 jest u sporej grupy graczy praktycznie niemożliwe. Po odpaleniu sklepiku pechowców wita niebieski ekran i nic więcej się nie dzieje. Nie pomaga usuwanie aplikacji sklepu i jej ponowne pobieranie, przywracanie systemu i jego naprawa za pośrednictwem menu awaryjnego.

Problem wydaje się dotykać około 40% wszystkich użytkowników PS3, informacje na ten temat pojawiają się zarówno w komentarzach na naszym serwisie, jak i oficjalnych forach PlayStation. Sony niestety do dziś nie wydało żadnego komunikatu na ten temat, a ostatnia informacja pochodzi z fanpage'a na Facebooku, gdzie przyznano, że problem zarejestrowano i trwają prace by wszystko wróciło do normy.

Niestety, na ten moment PS Store z poziomu konsoli nadal jest niedostępny i nikt nie wie (nawet Sony) kiedy zostanie przywrócona jego pełna funkcjonalność. Tyle dobrze, że konsole PS3 korzystają z innych serwerów aniżeli PS4. W innym przypadku mielibyśmy jutro katastrofę sieciową.

Tagi: awaria playstation 3 playstation store sony nie wie co się dzieje