Daniel Stroński Daniel Stroński 15.10.2014 13:31
Twórcy serii Diablo i Torchlight zapowiadają kosmicznego RPG-a Rebel Galaxy na PlayStation 4
1594V

Twórcy serii Diablo i Torchlight zapowiadają kosmicznego RPG-a Rebel Galaxy na PlayStation 4

Co powiecie na połączenie Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4) z Diablo® III: Ultimate Evil Edition™ (PS4) i wrzucenie tego do przestrzeni kosmicznej? Rebel Galaxy (PS4) ma arcyciekawy zamysł na rozgrywkę.

Gra nowo powstałego studia Double Damage Games, Rebel Galaxy, to RPG w sosie sci-fi, w którym kierujemy ogromnym statkiem kosmicznym. Pod naszym dowództwem są setki NPC-ów, a tylko odpowiednio instruowana załoga ma szanse zapewnić nam zwycięstwo podczas walk z wrogimi statkami w losowo generowanych galaktykach. 

Ulepszanie tarcz, montowanie dodatkowych broni, wzmacnianie napędu - to wszystko pomoże w starciach, jednak dostępna ma być też bardziej pacyfistyczna opcja. Otóż w grze odnajdą się dyplomaci - wybieranie odpowiednich kwestii dialogowych pozwoli często uniknąć walki.

Co do sterowania, będzie ono dość proste. Lewą gałką kierujemy całym statkiem, a prawą - działkami (serią bocznych oraz mniejszymi, z przodu i z tyłu. Twórcy wzorowali się na walkach morskich, więc skojarzenie z Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4) jak najbardziej na miejscu. Pobawimy się również w handel, sprawdzając popyt rynku różnych planet.

Jakieś podobieństwa do Diablo? Tak, kilka. Oprócz wspomnianych losowo generowanych galaktyk, zdobędziemy także randomowy loot po walce, a fabularna część gry skończyć ma się potyczką z głównym bossem (będziemy mogli potem dalej latać po kosmosie).

Gra planowana jest na przyszły rok i ukaże się na PS4 oraz pecetach.

Źródło: http://www.polygon.com/features/2014/10/14/6974343/rebel-galaxy-diablo-torchlight-double-damage

Tagi: