Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 03.10.2014 09:10
Zastanawialiście się dlaczego Śródziemie: Cień Mordoru nie ma w tytule słów "Władca Pierścieni"? My już wiemy
2045V

Zastanawialiście się dlaczego Śródziemie: Cień Mordoru nie ma w tytule słów "Władca Pierścieni"? My już wiemy

Zapewne wielu z was intryguje pytanie zamieszczone powyżej. Bo niby dlaczego twórcy gry świadomie pozbawili się możliwości dotarcia do tych mniej zorientowanych osób, dla których słowo "Śródziemie" nic nie znaczy? Przecież wystarczyło dodać do tytułu "Władca Pierścieni", czyli nazwę, którą kojarzą "wszyscy". Odpowiedź jest prozaiczna.

Rezygnacja ze słów Władca Pierścieni teoretycznie może być marketingowym samobójstwem dla Śródziemie: Cień Mordoru (PS4). Dlaczego więc zdecydowano się na taki krok.

Kwestię tę wyjaśnił główny projektant gry - Bob Roberts:

Jednym z naszych najważniejszych założeń od początku prac przy tej produkcji było to, by nie była ona związana z filmami. Nie chcieliśmy pokazywać tych samych wydarzeń po raz wtóry. Chodzi o to, że staraliśmy się zrobić grę najlepszą, jaką zrobić potrafimy i przedstawić ją jako coś niezależnego, z własną historią i unikatowymi doświadczeniami.

Z jednej strony podoba mi się tego typu zagrywka, z drugiej może ona faktycznie źle wpłynąć na sprzedaż Śródziemie: Cień Mordoru (PS4). Czy nie był to jednak błąd - czas pokaże.

 

Źródło: http://www.twinfinite.net/2014/10/02/shadow-of-mordor-lotr-title/

Tagi: Monolith Productions PLAYSTATION 3 playstation 4 Śródziemie: Cień Mordoru warner bros interactive entertainment