Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 27.08.2014 12:38
Kazunori Yamauchi chciałby stworzyć grę niezwiązaną z marką Gran Turismo
519V

Kazunori Yamauchi chciałby stworzyć grę niezwiązaną z marką Gran Turismo

Kazunori Yamauchi znany jest całemu światu jako twórca serii Gran Turismo. Przez całe lata swojej działalności w Polyphony Digital Yamauchi robił praktycznie tylko kolejne gry z logiem GT. Teraz chciałby się podjąć prac również nad innym projektem.

Yamauchi udzielił ostatnio wywiadu, w którym odniósł się do sukcesu marki PlayStation (wkrótce mija 20 rocznica premiery pierwszej konsoli Sony), a także do produkcji gier na kolejne maszynki z tej serii.

Nie zabrakło też spostrzeżeń odnośnie prac przy PlayStation 4, ale Yamauchi był bardzo powściągliwy w rzucaniu jakichkolwiek informacji odnośnie postępów w tworzeniu Gran Turismo przeznaczonego na tę właśnie platformę.

Deweloper stwierdził za to, że chciałby jeszcze kiedyś zrobić inną grę nie będą częścią jego uznanej serii wyścigowej. Taką, która oddaje jego spojrzenie na życie człowieka. Przypominam, że Yamauchi poza Gran Turismo stowrzył jeszcze kilka innych gier wyścigowych, a także Omega Boost, czyli trzecioosobową strzelankę z mechami w roli głównej.

Pozostaje zatem trzymać kciuki za kolejny projekt tego utalentowanego twórcy. 

Źródło: http://gematsu.com/2014/08/kazunori-yamauchi-developing-ps4-gran-turismo-non-gt-game

Tagi: Kazunori Yamauchi Polyphony Digital