Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.08.2014 08:23
Nie Google, a Amazon kupiło Twitcha
624V

Nie Google, a Amazon kupiło Twitcha

Jakiś czas temu cała sieć - również  my - informowała o tym, że Google kupuje Twitcha, czego efektem miał być niesprawny system wykrywania utworów objętych prawem autorskim. Jednak wczoraj okazało się, że to nie Google kupuje Twitcha, a Amazon.

Pierwsze plotki pojawiły się w godzinach wieczornych, a kilka chwil później, CEO Twitcha we wpisie na stronie serwisu potwierdził, że Amazon zakupił jego firmę. Kwota jaką musiał wyłożyć internetowy gigant to 970 milionów dolarów w gotówce. Transakcja ma zostać domknięta do końca tego roku. A co o niej mówił szef Amazonu i CEO Twitcha?

Transmisje sieciowe i oglądanie rozgrywki to globalny fenomen, a Twitch zbudował platformę która łączy dziesiątki milionów ludzi każdego miesiąca. Od bicia rekordów w Mario, po transmisje z konferencji na E3. I co ważne, Twitch ma tylko 3 lata.

CEO Twitcha:

Amazon i Twitch zoptymalizują całość pod naszych klientów gdyż obie firmy wierzą, że to przyszłość gier wideo. Będąc częścią Amazonu będziemy mogli robić jeszcze więcej dla naszej społeczności. Stworzymy narzędzia i usługi których nie bylibyśmy w stanie zrobić sami. To oznacza wiele wspaniałych zmian dla naszej społeczności.

Źródło: http://www.twitch.tv/p/thankyou

Tagi: