Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.08.2014 11:25
Współpraca kluczem do sukcesu - przywitajcie sympatyczne Chariot
438V

Współpraca kluczem do sukcesu - przywitajcie sympatyczne Chariot

Frima Studios pracuje nad sympatyczną platformówką, która postawi na współpracę dwóch graczy. Przywitajcie Chariot (PS4), które na PlayStation 4 pojawi się jeszcze w tym roku.

Jeden z deweloperów zawitał na blog PlayStation by powiedzieć kilka słów o tej produkcji. Podstawą będzie współpraca naszego bohatera - księcia - i jego partnerki - księżniczki. Wyruszają oni razem z wózkiem by zbierać skarby. A jak wiadomo, wózek trzeba ciągnąć w jednym kierunku by pójść do przodu. Oczywiście tryb współpracy będzie dostępny lokalnie.

1b

Pomysł zrodził się w głowie dewelopera po tym gdy zauważył, że większość gier ze współpracą opiera się na wykonywaniu dwóch identycznych czynności przez obie postaci. Postanowił więc napisać grę w której współpraca będzie faktycznym działaniem dwóch osób w kierunku jednego celu.

Gra ma być pomostem między łatwymi, casualowymi grami oraz wymagającą rozgrywką dla hardkorowych graczy. Niski próg wejścia pozwoli dołączyć każdemu, ale by zdobyć najwyższy wynik przyjdzie nam się sporo namęczyć. Będziemy więc przemierzać rozlegle lokacje podane w środowisku 2D i razem zbierać skarby.

1

Powyższy zrzut prezentuje nowo ujawnioną lokację - kryształową jaskinię.

Gra wyjdzie między innymi na PS4 w 2014 roku w cyfrowej dystrybucji.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2014/08/22/ps4-platformer-chariot-hopes-stand-crowd/

Tagi: chariot frima playstation 4 wideo