Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.08.2014 09:00
Główny designer Obcego uważa, że powinniśmy zagrać w wersję na PS4
1275V

Główny designer Obcego uważa, że powinniśmy zagrać w wersję na PS4

Jeśli zastanawiacie się w którą wersję Obcy: Izolacja (PS4) zagrać, to być może w decyzji pomoże Wam wypowiedź głównego designera gry - Gary'ego Nappera. Twierdzi on wprost - jako fan Xboksa wybiera wersję na PlayStation 4. Dlaczego?

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o rozdzielczość, płynność animacji czy jakość grafiki. A o pada. Tak, o DualShocka 4, którego jedna z funkcji chyba pierwszy raz została wykorzystana z sensem.

Moją ulubioną wersją jest ta na PS4. I mówię to jako ogromny fan Microsoftu. Tak, to jest dla mnie dziwne. Ale powodem jest coś "małego". Sprawiliśmy, że DualShock 4 działa jak czujnik ruchu z gry. Światełko w padzie podświetla się równocześnie z radarem w grze. I jeśli Obcy się zbliża - światło mruga szybciej.

Całość pozwala się jeszcze bardziej wczuć w grę gdy grasz po ciemku, a światło czujnika ruchu jest nie tylko w grze, ale i na Twoich nogach.

Co ciekawe, każda wersja będzie miała coś ekstra z racji platformy, ale Napper mówi wprost - ta na PS4 jest tą najlepszą:

Przygotowaliśmy specyficzne rzeczy dla każdej z platform. Ale jeśli jesteś zainteresowany grą w ostatecznym wydaniu, pozwalającym wczuć się w nią najlepiej jak tylko się ta - to ta na PS4 jest idealna.

Źródło: http://www.nowgamer.com/news/2522290/why_alien_isolation_lead_designer_favours_the_ps4_version.html

Tagi: alien isolation Creative Assembly obcy izolacja playstation 3 playstation 4 Sega