Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.08.2014 23:46
Twórcy serii Darksiders tworzą nowe studio, myślą o powrocie do przygód 4 Jeźdźców Apokalipsy
1069V

Twórcy serii Darksiders tworzą nowe studio, myślą o powrocie do przygód 4 Jeźdźców Apokalipsy

Co może ucieszyć najbardziej fanów serii Darksiders? Trzecia część, która miał zamknąć historię Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Jednak bankructwo THQ, zamknięcie studia Vigil Games oraz późniejsze wykupienie marki przez Nordic Games spowodowało, że większość porzuciła nadzieje na ten tytuł. Ale jest szansa, że ostatecznie Darksiders III powstanie.

Wszystko dzięki założycielowi Vigil Games - Davidowi Adamsowi, który odszedł z Crytek USA (ex Vigil) i postanowił założyć swoje, niezależne studio Gunfire Games. Mając na uwadze, że dołączyło do niego mnóstwo byłych współpracowników, zasadne są pytania o powrót do marki Darksiders. I wiecie co? David jest już po słowie z Nordic Games.

Jak przyznał:

To jedna z opcji którą eksplorujemy. Nie chcemy jednak od razu decydować się na wyłącznie jedną opcję w tworzeniu gry. Chcemy to przemyśleć.

Matt Guzenda dodał, że poszukiwane są także mniejsze projekty, by czymś zająć pracowników:

Poszukujemy krótszych i mniejszych zleceń by zająć czymś naszych pracowników. Chcemy jednak mieć solidne podstawy i konkretny plan odnośnie tego co będziemy robić dalej.

Mamy kilka pomysłów. Jednym z nich jest kompletnie nowa marka, innym - ta, którą wiele osób zna. Ostatecznym celem jest jednak stworzenie nowej gry, a nie tylko pomoc innym.

Jeśli dodamy do tego fakt, że Nordic Games chce kontynuować markę i przedstawiciele firmy przyznali, że szukają odpowiednich osób do prac nad Darksiders III, to wszystko powinno układać się w jedność. I nieważne ile będziemy czekać, ważne by się doczekać zamknięcia trylogii.

Źródło: http://www.polygon.com/2014/8/8/5983685/darksiders-sequel-gunfire-games

Tagi: darksiders darksiders II Gunfire Games nordic games