Mateusz Greloch Mateusz Greloch 29.04.2014 11:46
Towerfall Ascension na PS4 sprzedało się najlepiej ze wszystkich dostępnych platform
459V

Towerfall Ascension na PS4 sprzedało się najlepiej ze wszystkich dostępnych platform

Za każdym razem kiedy jakiś deweloper zapowiada chęć wypuszczenia swojej gry indie na PlayStation 4, można usłyszeć sporo narzekań, że z PS4 zrobi sie kolejna PS Vita, jednak jak się okazuje, zwolenników tego typu gier nie brakuje, a sprzedaż TowerFall Ascension (PS4) na PlayStation 4 zarobiła znacznie więcej, niż ta na PC.

To właśnie deweloper Matt Thorson poinformował serwis Eurogamer, że konsolowcy dosłownie rzucili się na grę, bardzo szybko przeganiając liczbę sztuk, które rozeszły się poprzez platformę Steam.

Na PC gra sprzedaje się dobrze, ale to własnie na PlayStation 4 wiedzie się jej najlepiej. Sprzedaje się na tyle dobrze, że przez dłuższą chwilę jestem w stanie się z niej utrzymać, co jest mocno budujące i zachęcające do dalszej pracy.

Jak zauważył Matt, jego gra przypomina konsolową party-game, a z racji podpięcia konsoli do telewizora w salonie, środowisko ogrywania jest bardziej naturalne niż na upchniętym z boku komputerze.

Myślę, że sporo ludzi nadal zasiada ze znajomymi przed konsolą i dzierżąc pada w dłoni razem przechodzą gry, kiedy na komputerach rzadko zdaża się podobna sytuacja. Nawet jeśli jest to gra wyłącznie dla jednego gracza - wygodniej oglądać ją siedząc na kanapie przed TV, aniżeli patrzeć w ekran monitora.

Thorson nie pominął też wkładu Sony w jego sukces:

Kolejnym powodem dla którego wersja na PlayStation 4 sprzedaje się tak dobrze jest wsparcie Sony. Pokazali i rozreklamowali moją grę w bardzo dobry sposób.

Matt wydaje się być bardzo stanowczym i pozytywnym człowiekiem z dobrymi spostrzeżeniami, więc tym bardziej cieszy nas, że jego gra się dobrze sprzedaje. Dzięki większemu budżetowi jest szansa, że jego kolejne produkcje będą jeszcze lepsze, a my otrzymamy kolejną grę, dzięki której z naszego życia zniknie paręnaście, jeśli nie paręset godzin.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: Matt Makes Games Inc. pc PlayStation 4 steam towerfall ascension