Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.04.2014 14:35
Sony odnawia markę znanego jRPGa z ery PS2. Czyżby coś było na rzeczy?
690V

Sony odnawia markę znanego jRPGa z ery PS2. Czyżby coś było na rzeczy?

Tak, jestem sentymentalnym graczem, który wzdycha do "starych, lepszych czasów" i dziwną nostalgią patrzy na dziesiątki produkcji z PSXa i PS2, które zostały przez wielu zapomniane. Sony w swoim portfolio ma mnóstwo marek, które mogłoby zostać wskrzeszone ku radości najwierniejszych fanów. Jedną z takich produkcji jest gra za którą stało Level-5.

Jeśli choć raz graliście w Dark Chronicle (tudzież Dark Cloud) to bez wątpienia od razu poznaliście jegomościa z głównego obrazka wpisu. Tak, Sony postanowiło w rok po wygaśnięciu ważności rejestracji marki odnowić ją w japońskich urzędzie. Dowiedzieliśmy się tego dzięki Trademark Botowi.

Odnowienie zostało dokonane 27 marca i może wskazywać tyle co nic. Ot, Sony pilnuje swoich własności intelektualnych. Ale z drugiej strony, dlaczego akurat teraz, po tym jak minął rok nieważności marki? Czyżby nowa odsłona tego interesującego RPGa była gdzieś wewnątrz Sony rozważana?

Wpierw producenci Wild Arms zaczęli przebąkiwać o wskrzeszeniu serii, po czym zobaczyliśmy przedmioty z gry, które trafią do Soul Sacrifice Delta (PS Vita), prawdopodobnie po to by przypomnieć "nowym", że istniała taka gra. O Dark Chronicle również przydałoby się przypomnieć w jakikolwiek sposób. Może na start wypuszczając klasyki z PS2 w PlayStation Store?

Źródło: http://www.dualshockers.com

Tagi: dark chronicle PlayStation 2 Sony Computer Entertainment