Marek Kłos Marek Kłos 22.04.2014 13:58
Kooperacja dla 4 graczy w Assassin's Creed: Unity?
661V

Kooperacja dla 4 graczy w Assassin's Creed: Unity?

Wszyscy już przyzwyczailiśmy się do znanych tasiemców, których kolejne części dostajemy w rocznych odstępach czasu. Assassin's Creed także należy do tego typu tworów i choć seria stara się wprowadzać innowacje, to nie są one na tyle duże, by odmienić spojrzenie na całokształt. Być może inaczej będzie z zapowiedzianym niedawno Assassin's Creed Unity (PS4)

Według doniesień strony escapistmagazine.com oraz insidera o pseudonimie shinobi602,Assassin's Creed Unity (PS4), może wywrócić serię do góry nogami. Według źródeł, których co oczywiste podać nie mogą, gra będzie zawierała narracyjną kooperację dla czterech graczy. Na targach E3 zobaczymy natomiast dwa dema. Jedno z klasycznego trybu dla jednego gracza, a drugie właśnie z tego wieloosobowego. Możliwe też, że nie będą one prezentowane tylko na konferencji Ubisoftu. Znając zażyłość firmy z Sony, wydaje się wielce prawdopodobne, że jeden z pokazów może odbyć się podczas prezentacji gier na pokazie giganta z Japonii.

To by było coś. Oczyma wyobraźni widzę kampanię, którą przechodzę samotnie, lub ze znajomymi. Wspólne taktyki, napady, planowanie zabójstw. Tego typu świat i specyficzna profesja naszego protagonisty, daje wielkie możliwości w  temacie współpracy. Ubisoft powinien coś zmienić, by zachować miliony fanów serii. Nie jestem pewien, czy kolejna epoka, w której dziać ma się gra i ewentualnie jakiś patent pokroju otwartych oceanów z Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4) wystarczą. Natomiast kooperacja zakrojona na dużą skalę, była by na pewno czymś świeżym.

Źródło: http://www.escapistmagazine.com/

Tagi: Assassin's Creed Unity kooperacja playstation 4 Ubisoft