Michał Madanowicz Michał Madanowicz 14.04.2014 17:52
ESRB oceniło Watch_Dogs - sceny seksu, brutalność, alkohol i narkotyki
1008V

ESRB oceniło Watch_Dogs - sceny seksu, brutalność, alkohol i narkotyki

Tego można było się raczej spodziewać - Watch_Dogs (PS4) otrzymało kategorię wiekową "M" i w sprzedaży dostępne będzie jedynie dla osób, które ukończyły 17 lat (a przynajmniej powinno tak być w teorii). ESRB podkreśla, że gra Ubisoft Montreal zawiera silne treści seksualne, brutalność, spożywany jest w niej alkohol i zażywane są narkotyki.

Dzięki notce sporządzonej przez pracownika ESRB, która została dziś opublikowana na oficjalnej stronie organizacji, otrzymaliśmy kilka malutkich spoilerów związanych z mechaniką gry i niektórymi przerywnikami filmowymi, jakie przyjdzie nam zobaczyć.

  • będziemy świadkami m.in. tego, jak jedna z postaci otrzyma cios nożem w kark, a następnie z bliskiej odległości zostanie kilkukrotnie postrzelona
  • walka opiewa w bardzo realistyczne wymiany ognia, rozbryzgi krwi, okrzyki bólu i cierpienia 
  • gracz decyduje o tym, czy przesłuchiwana postać zostanie oszczędzona czy zabita
  • w grze pojawia się kilka scen topless
  • nie zabrakło także scen seksu, m.in. masturbacji i seksu oralnego. Ujęcia kamery są skonstruowane w taki sposób, aby nie ukazywać jednak nagości.
  • główny bohater zażywa dożylnie narkotyki i pije alkohol
  • w dialogach pojawiają się słowa uznane powszechnie za wulgarne

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że Watch_Dogs będzie produkcją skierowaną do dojrzałego użytkownika. Warto zwrócić uwagę na to, że ocena ESRB uległa delikatnym modyfikacjom względem tej wystawionej poprzedniej wersji gry, mającej ukazać się w listopadzie. Od "treści seksualnych" do "silnych treści seksualnych", od "miejscowej nagości" do "nagości" i od "wspomnienia o narkotykach" do "użycia narkotyków". Najwyraźniej w ciągu tych kilku miesięcy przeznaczonych na dopieszczenie produkcji ta zyskała jeszcze mocniejszego charakteru. Oby tylko golizna i brutalność nie miały jedynie na celu przysłonienia niedoróbek w gameplayu.

Źródło: www.esrb.com

Tagi: