Mateusz Greloch Mateusz Greloch 20.03.2014 10:14
Drugi Titanfall nie będzie tytułem ekskluzywnym dla platform Microsoftu
725V

Drugi Titanfall nie będzie tytułem ekskluzywnym dla platform Microsoftu

Jak donosi Gamespot, wydawcą kolejnej gry z serii Titanfall będzie EA, dzięki czemu produkcja firmy Respawn Entertainment trafi na większą ilość platform docelowych, z PlayStation 4 na czele. Niedawno słyszeliśmy plotki, jakoby twórcy żałowali podpisania umowy z Microsoftem, bo widzieli większa możliwość zysku na platformach Sony, więc powyższe rewelacje mają sens z ekonomicznego punktu widzenia.

Electronic Arts jeszcze nie komentuje tego zdarzenia, ale już od dawna mówiło się, że tylko pierwszy Titanfall będzie ekskluzywny dla PC, x360 i Xbox One.

Nie komentujemy plotek ani spekulacji. Na dzień dzisiejszy skupiamy się wspieraniem fanów, którzy cieszą się grą w Titanfall.

Przyznam szczerze, że wraz z paroma przyjaciółmi ogrywaliśmy wersję na PC i jest to mała rewolucja w światku FPS'ów, łącząca sprawdzone patenty innych produkcji tego typu. Szybka, wymagająca i piekielnie satysfakcjonująca. Jeśli kontynuacja pojawi się na PlayStation 4, będę pierwszym, który ustawi się w kolejce po zakup.

Zabezpieczenie praw do Titanfall 2 pokazuje tylko, że EA nie było do końca zadowolone ze sposobu reklamowania pierwszej odsłony gry i w przypadku kontynuacji chce sama zadbać o swój produkt. Na drugą odsłonę przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale kolejna firma zdaje sobie sprawę, że ekskluzywność dla jednej platformy to niezbyt opłacalny interes.

Źródło: Gamespot

Tagi: ea Microsoft titanfall Xbox