Bartek Wiak Bartek Wiak 07.03.2014 08:33
Jack Tretton odchodzi z SCEA
732V

Jack Tretton odchodzi z SCEA

Bardzo często daną firmę kojarzymy z jakąś konkretną osobą. Nie inaczej było w przypadku Sony Computer Entertainment America. Pierwsze co zazwyczaj przychodziło nam na myśl była postać Jacka Trettona prezesa tego oddziału.

Jack się okazuje, nadszedł jego czas. Pan Tretton po wielu latach służby w imię SCEA podjął decyzję o nieprzedłużaniu dalszej współpracy. Obecne stanowisko będzie piastował do końca marca. Razem z nadejściem kwietnia jego miejsce zajmie inna bardzo doświadczona osoba - Shawn Layden.

Jack Tretton współpracował z SCEA przez 19 lat. W tym czasie prowadził premiery każdej konsoli z pod szyldu Sony. Udało mu się osiągnąć niejeden spektakularny wynik, jak chociażby przebicie progu 50 milionów sprzedanych pudełek z PlayStation 2 na terenie samej Północnej Ameryki. 

Praca w SCEA przez 19 lat była najlepszym doświadczeniem w mojej karierze. Mimo, że będę bardzo tęsknił za utalentowanym zespołem SCEA i pasują demonstrowaną przez fanów każdego dnia, jestem bardzo podekscytowany rozpoczynającym się nowym rozdziałem mojej kariery. Chciałem podziękować pracownikom, wspólnikom i klientom za ich całkowite oddanie marce PlayStation, oraz, oczywiście, chciałem podziękować naszym fanom, którzy popchnęli nas na nowe wyżyny innowacji i rozrywki w przeciągu tych dwóch dekad. Zostawiam PlayStation mocne, a jej przyszłość stanie się jeszcze jaśniejsza.

Osoba, które zajmie miejsce Pana Trettona jest nie mniej doświadczona niż on. Shawn Layden siedzi w tym biznesie od 15 lat. Był jednym z założycieli SNEI w 2010 roku, którego obecnie jest wiceprezesem.

Dołączenie do SCEA to honor i przywilej, bycie częścią zespołu prowadzącego nową generację cyfrowej rozrywki. SCEA jest poświęcone dostarczaniu bezpośrednich doświadczeń gamingowych, które inspirują fanów i przekraczają ich najdziksze oczekiwania. Tak jak PS4 pokazuje nam każdego dnia, nigdy nie było lepszego czasu by zostać członkiem społeczności PlayStation, a ja patrzę z wyczekiwaniem na pracę w naszej sprzedaży, tworzeniu, publikowaniu i współpracę z naszymi sieciowymi partnerami by dalej pokazywać dlaczego PlayStation jest najlepszą konsolą do grania.

Źródło: prnewswire.com

Tagi: jack tretton shawn layden sony computer entertainment america