Marek Kłos Marek Kłos 05.03.2014 16:50
Nowe wideo z MGS V: Ground Zeroes ukazuje piękno gry na PlayStation 4
1863V

Nowe wideo z MGS V: Ground Zeroes ukazuje piękno gry na PlayStation 4

W trakcie wywiadu z Hideo Kojimą i Yoji Shinkawą odpowiedzialnym między innymi za projekty postaci, możemy przyjrzeć się zupełnie nowym fragmentom rozgrywki z prologu do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4). Gra w ruchu wygląda po prostu kapitalnie i pokazuje, że nowa odsłona kultowej serii będzie czymś na co czekają wszyscy fani Snake'a.

Otwarty świat Metal Gear Solid V: Groud Zeroes da nam jeszcze większe pole do popisu, jeśli chodzi o taktykę. Znaczenie będzie miała też pora dnia, w której zdecydujemy się infiltrować wrogie kompleksy. W dzień będziemy mieli lepszą widoczność, lecz strzegących ją ludzi będzie więcej, a ich czujność zwiększona. W nocy natomiast sprawy będą się miały zgoła odmiennie. Sposobów na przejcie misji ma być tyle, ilu graczy. Jeżeli zechcemy, nikt nam nie zabroni szarży z użyciem ciężkiego sprzętu.

 

 

Nie wszystkim produkcjom wejście w formułę otwartego świata wychodzi na dobre. Natomiast wydaje mi się, że akurat przygody Snake'a potrzebują tego jak ryba wody. Skradanie się i planowanie taktyki oraz dobór sprzętu i pory akcji, wspaniale wpisuje się w tego typu rozgrywkę. Hideo Kojima zdaje się z pomocą nowych konsol realizować swoje pierwotne założenia, a nam graczom z pewnością wyjdzie to na dobre. Mimo, że prolog będzie dość krótki, to wprost nie mogę się go doczekać. Ciesze się, że wychodzi, bo chyba nie zniósł bym długiego oczekiwania na pełną wersję gry. Dzięki Ground Zeroes będziemy mogli poznać zamysł twórców i choć trochę umilić sobie czas przed Pełnym Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4).

Źródło: http://www.youtube.com/

Tagi: hideo kojima Kojima Productions konami Metal Gear Solid V: Ground Zeroes PLAYSTATION 3 PlayStation 4 Yoji Shinkawa