Marek Kłos Marek Kłos 01.03.2014 21:40
Gra z serii "Souls" na PlayStation 4 nadal możliwa
802V

Gra z serii "Souls" na PlayStation 4 nadal możliwa

Pod koniec stycznia DemonNite - znany z forum NeoGAF'a pracownik Sony, którego tożsamość strzeżona jest lepiej niż cnota niejednej zakonnicy, zdradził pewne poszlaki sugerujące, że ekskluzywna gra na PS4, nawiązująca do Demon's Souls (PS3) jest w produkcji. Z kolei klika dni temu menadżer do spraw PR Atlusa - John Hardin wspomniał na oficjalnym blogu PlayStation, że na 100% nie doczekamy się Demon's Souls 2. Jednak to stwierdzenie parę godzin później uległo zmianie.

Prostując swoją wypowiedź słowami "to sprawa Sony", prawdopodobnie sugeruje, że kolejna gra może po prostu nie być bezpośrednią kontynuacją, z dodaną tylko cyferką w tytule. Tym bardziej, że Atlus tylko wydawał grę, lecz nie posiada praw do marki, które dzierży Sony.

Do tego znany już nam DemonNite, ostatnio znowu dolal oliwy do ognia, dość jasno mówiąc, że coś wokół marki się dzieje i jest na co czekać.

Cokolwiek robi Miyazaki, jestem pewien, że fani Souls'ów będą zadowoleni. Wliczając w to mnie ;D

Dla tych, którzy nie nie wiedzą - Hidetaka Miyazaki był szefem projektu Demon's Souls

Kolejne źródło w Sony Computer Entertainment, które jednak woli pozostać anonimowe, zapytane bezpośrednio czy gra, o której mowa jest spinoffem serii, odmówiło komentarza, lecz przyznało że tryby z pewnością są w ruchu.

To będzie warte czekania. Tam gdzie jest dym, jest i ogień. - dodał enigmatycznie.

Marka stała się na tyle rozpoznawalna i wręcz wielbiona w gronie hardcorowych graczy, że naprawdę dziwnym posunięciem było by nie zrobienie z niej pozycji na wyłączność PlayStation 4. Tym bardziej, że samo IP jest już w posiadaniu Sony, więc nie ma mowy o płaceniu ciężkiej kasy, za możliwość utrzymania tytułu tylko na jednej konsoli. Dla mnie nie istotne jest czy kultowe "Souls" znajdzie się w nazwie. Chciałbym natomiast dostać podobny pomysł na rozgrywkę i cały ten mistycyzm za nią stojący, opakowany w oprawę godną nazywania jej nextgenową. Twój ruch Sony - zapowiedź tego kalibru na E3, była by czymś naprawdę konkretnym, tym bardziej że ludzie nie zdążą jeszcze do końca ochłonąć po nadchodzącym Dark Souls II (PS3).

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: Atlus Demon's Souls hidetaka miyazaki PlayStation 4 Sony