Mateusz Greloch Mateusz Greloch 18.09.2013 12:40
Rockstar obwinia uszkodzone płyty i konsole za złe działanie GTA V
6767V

Rockstar obwinia uszkodzone płyty i konsole za złe działanie GTA V

Rockstar Games poprzez swój oficjalny serwis pomocy technicznej opublikował listę powodów mówiących o tym, że za złym działaniem GTA V mogą stać uszkodzone płyty lub dogorywające napędy w konsolach graczy.
Rockstar Games poprzez swój oficjalny serwis pomocy technicznej opublikował listę powodów mówiących o tym, że za złym działaniem GTA V mogą stać uszkodzone płyty lub dogorywające napędy w konsolach graczy.

Pytanie niezadowolonego gracza o zwiechy, spadki animacji i różne dziwne błędy w animacjach, który przedsięwziął środki w postaci wyczyszczenia pamięci cache, usunął i ponownie zainstalował i spatchował grę z poziomu dysku konsoli, a nawet zaczął grać od nowa, usuwając stare zapisy gry spotkało się z następującą odpowiedzią:
Gry firmy Rockstar często doczytują dane z dysku w napędzie konsoli - opisane przez Ciebie problemy sugerują, że gra ma problem z odczytem danych z dysku optycznego, więc może to być spowodowane problemami z uszkodzoną płytą z grą GTA V lub samą konsolą, która już powoli dogorywa.

Lista znanych problemów, z którymi borykają się chętni zagrania w GTA V prezentuje się następująco:

  • Brak dźwięku

  • Zacinanie lub całkowite zatrzymanie cut-scenek w losowych miejscach, ale tylko na konkretnym nośniku lub konsoli. Ten sam problem występuje losowo podczas rozgrywki.

  • Dźwięki otoczenia są odtwarzane, ale brak ścieżki dialogowej

  • Przenikanie przez podłogę, spadanie w nicość, a następnie śmierć

  • Problemy z odpalaniem cut-scenek. Dojeżdżasz na miejsce, gdzie powinna się zacząć scenka, jednak nic się nie ładuje i możesz chodzić bez celu, bowiem fabuła nie ruszy do przodu.

  • Dziwne teksty pojawiające się podczas podświetlania GTA V w XMB konsoli PlayStation 3

  • Powolne wczytywanie się tekstur lub elementów otoczenia

  • PlayStation 3 pika i wyłącza się samoczynnie.

  • Losowe wyłączenie gry i powrót do XMB konsoli.

  • Problemy z instalacją gry na dysku, które pojawiają się w różnych momentach procesu. Czasami dzieje się to na początku, a czasami na końcu instalacji.


Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że wielu graczy która przewija się po forach i stronach internetowych twierdzi, że problem występuje także na nowych konsolach, które zakupili specjalnie z powodu GTA V.

Czy w takim przypadku można mówić o problemie z napędem lub kopią gry, czy zwyczajnym przeoczeniem Rockstara, które powinni naprawić wraz z kolejną łatką? A co z tymi, którzy zakupili grę cyfrowo i nawet nie mają dysku optycznego? Rockstar musi jeszcze wyjaśnić te kwestie.

źródło: gamepur.com

Tagi: Grand Theft Auto V gta v PLAYSTATION 3 Rockstar Rockstar North