admin admin 10.09.2013 16:16
Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX w pigułce!
900V

Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX w pigułce!

Za 3 dni niemożliwie przeciągana, premiera pierwszego zrzutu odświeżonych gier serii Kingdom Hearts. Niezależnie od tego czy to Wasz pierwszy kontakt z serią, chcecie powrócić do gier z dzieciństwa, a może przechodzicie regularnie wszystkie części i podoba się Wam możliwość zdobycia w końcu za to trofeów - obok tej kolekcji nie można przejść obojętnie.
Za 3 dni niemożliwie przeciągana, premiera pierwszego zrzutu odświeżonych gier serii Kingdom Hearts. Niezależnie od tego czy to Wasz pierwszy kontakt z serią, chcecie powrócić do gier z dzieciństwa, a może przechodzicie regularnie wszystkie części i podoba się Wam możliwość zdobycia w końcu za to trofeów - obok tej kolekcji nie można przejść obojętnie.

Nadchodzi Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX. Co wiemy?


3529236389


→ Zremasterowane w HD wersje trzech gier - Kingdom Hearts Final Mix, Kingdom Hearts Re: Chains of Memories i Kingdom Hearts 358/2 Days - są tworzone przez ludzi odpowiedzialnych za oryginał, studio Square Enix Osaka (wtedy jeszcze Squaresoft). Zaprawieni w serii, zaprawieni w grach RPG i, jako twórcy Fajnali, zaprawieni w sprzedawaniu nam drugi raz tego samego.

→ Tetsuya Nomura zaczyna od postaw, by gracze nie poczuli się zagubieni. Wydanie tej reedycji ma na celu zebranie "do kupy" wszystkich historii, które pojawiły się poza konsolami stacjonarnymi, by każdy fan serii był gotowy na nadchodzącą, trzecią odsłonę Kingdom Hearts, która trafi na PlayStation 4.→ Kingdom Hearts jest początkiem przygody w której Sora, Riku i Kairi zostaną wciągnięci w podróż, która na zawsze zmieni ich życie. Sora zostaje wybrany przez Keyblade w momencie gdy wyrusza na poszukiwanie swojego przyjaciela Riku i Kairi. Po drodze spotyka Kaczora Donalda oraz Goofiego, którzy poszukują swojego króla, którym okazuje się Myszka Miki.

→ W Kingdom Hearts: Chains of Memories, historia przenosi się do tajemniczego zamku, gdzie Sora poznaje enigmatyczną Namine, która ma większe znaczenie w kontekście całej serii aniżeli nam się wydaje. Do tego pojawia się tajemnicza Organizacja XI, której to członkowie urzędują w zamku, a na domiar złego - po piętach drepcze nam Riku...

→ Kingdom Hearts 358/2 Day, które pierwotnie wydane zostało na Nintendo DS, w kolekcji pojawia się w formie długiego filmu, stworzonego ze zremasterowanych scenek przerywnikowych z oryginalnej gry. Rozdziałów jest aż 109, a całość trwa 2 godziny i 50 minut. I dzięki temu poznamy lepiej członków Organizacji XI, a zwłaszcza tajemniczego Axela.→ Mechanika w dwóch produkcjach różni się znacząco. W Kingdom Hearts nastawieni jesteśmy na swobodną eksplorację w lokacjach i połączenie gry akcji i RPG-a w trakcie walki, gdzie komendy wybieramy w czasie rzeczywistym z menu. Towarzyszą nam sterowani przez SI Goofy oraz Donald, gdzie ten pierwszy opiera się na defensywie, a Donald - na magii. Przyzywać możemy także potężne summony oraz korzystać z magii.

→ Chains of Memories prezentuje kompletnie zmieniony system walki, opierający się na ... kartach, których używamy by wykonać odpowiedni atak. Oczywiście na początku gry posiadamy jedynie słaby zestaw, pozwalający na podstawowe ataki. Później wchodzimy w posiadanie potężniejszych kart, których zużycie pozwala na wykonanie silnego ataku.

→ Jak daleko sięgają zmiany? Wszystkie części dostaną nagraną od nowa, znaną ścieżkę dźwiękową, angielski dubbing z możliwością powrotu do japońskiego, własną listę trofeów (358/2 z racji swojej „filmowości”, bez platyny), a za przejście każdej nich dostaniemy unikatowy motyw dla naszej konsoli. Prócz tego, modele postaci są zrobione na nowo, by zapewnić lepszą animację, zwłaszcza twarzy.→ W Kingdom Hearts HD dostaniemy pełną zawartość wersji Final Mix, ultrapłynną rozgrywkę z ostrą jak żyleta grafiką (zapewnienia Musiola) i, wzorem KH2, kamerę pod prawą gałką (koniec z koszmarnym L2/R2). W celu przyzwania Summonów nie musimy już wchodzić do Magic Menu - pojawią się jako czwarty slot na liście komend. Niecierpliwi będą mogli pomijać cutscenki, zmieni się przycisk odpowiedzialny za rozmowę i specjalne akcje (trójkąt) oraz dodane zostaną umiejętności EXP Zero i Combo Master, znane z KH2 Final Mix.

→ Kingdom Hearts Re: Chains of Memories HD to pomost między dwiema pierwszymi częściami serii, który, wydany Gameboy Advance (Chain of Memories), zawędrował później na PS2 (Re: CoM), jednak nie wylądował w Europie. System walki opiera się na kartach kolekcjonerskich, powiewem świeżości mają być więc  dodatkowe karty do odblokowania.

→ Kingdom Hearts 358/2 Days, które jest po prostu zbiorem 109 cutscenek wyciętych z pełnej gry z Nintendo DS, to niemal trzygodzinna historia o Roxasie, Nobodym Sory, i jego służbie w szeregach Organizacji XIII. Miał być pełen remake, jednak zdecydowano się na dłuższy filmik, który obejmuje około 70% oryginalnej fabuły(jak zapewnia Nomura). Odświeżona gra-film zawiera angielski dubbing, bazę danych postaci, zapiski Roxasa i Sekretne Raporty organizacji.

Tagi: Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX PlayStation 3 Square Enix w pigułce