admin admin 27.08.2013 15:30
Rayman Legends w pigułce!
2467V

Rayman Legends w pigułce!

2 dni, zanim Rayman Legends oczaruje nas przepiękną stylistyką, zwariowanymi animacjami i wspaniałą muzyką z najwyższej półki, włącznie z coverami ponadczasowych hitów. 2 dni, zanim wrócimy do skakania, kopania, sprzedawania plaskaczy, ratowania Teensies i zbierania Lumsów.
2 dni, zanim Rayman Legends oczaruje nas przepiękną stylistyką, zwariowanymi animacjami i wspaniałą muzyką z najwyższej półki, włącznie z coverami ponadczasowych hitów. 2 dni, zanim wrócimy do skakania, kopania, sprzedawania plaskaczy, ratowania Teensies i zbierania Lumsów.

Nadchodzi Rayman Legends. Co wiemy?


rayman_legends_ps3_c


→ Za sequelem stoi francuska ekipa Ubisoft Montpellier, ojcowie serii i twórcy większości części, w tym poprzedniego Rayman Origins. Studio odpowiedzialne jest również za Beyond Good & Evil, From Dust, a ostatnio sprzymierzone z Nintendo - ZombiU.

→ Fabularnie to ciąg dalszy przygód z Origins - podczas zasłużonego odpoczynku po pokonaniu Bubble Dreamera, ten zbierał siły i znów wypuścił swoje koszmary, które kompletnie się rozbestwiły. Czas zbudzić naszego bohatera, przybić piątkę z Murfym i ruszyć na ratunek krainie.→ A jest co ratować - do dyspozycji twórcy oddadzą nam pięć światów, każdy z własną legendą, wystrojem, poziomami muzycznymi, a także wielkim bossem na samym końcu. I pomimo ciekawych walk z tymi ostatnimi, w Rayman Legends bryluje szybka jazda w rytm coverów znanych piosenek, jak grane przez zespół mariachi Eye of the Tiger, Black Betty czy znane z Kill Billa - Woo Hoo. To praktycznie platformowy Guitar Hero. Poziomów łącznie ma być ponad 120, w tym 40 zremasterowanych z Rayman Origins.

→ Poziomy z poprzedniej części odblokujemy zdobywając specjalne zdrapki (Lucky Tickets) i wygrywając je. Oprócz tego, do wygrania czekają unikatowe postacie, stroje, dodatkowe Lumsy i Teensies.

→ Nowością są poziomy typu stealth. Gra zamienia się wówczas w skradankę, a gracz musi ostrożnie manewrować w celu utrzymania się w cieniu i niezwrócenia na siebie uwagi strażników. Zapowiada się bardzo ciekawa odskocznia od czasówek.

→ Kooperacja będzie przystępna - w każdej chwili nowy gracz może dołączyć lub wyjść z rozgrywki. Limit graczy to cztery osoby na PS3, a w wersji na PS Vita wykorzystamy dwa handheldy - jedna osoba gra normalnie, podczas gdy druga obsługuje ekran dotykowy sterując Murfym. Mały stworek pomaga uporać się z przeciwnikami, otwiera zamknięte przejścia czy... łaskocze większych przeciwników, by opuścili gardę. Grając w pojedynkę lub na większych konsolach, rolę Murfiego pełni jeden przycisk.→ Jeśli współpraca z przyjaciółmi Was nuży, a sadzenia sobie plaskaczy w grze nie wystarcza, możecie dać plaskacza naprawdę. Albo zagrać w nowym trybie rywalizacji Kung Foot - gracze dzielą się na drużyny i atakując piłkę, starają się, by wpadła do bramki przeciwnika.

→ Tytuł przeładowany będzie zawartością do odblokowania - nowe postaci i skiny dla już posiadanych, ukryte poziomy, masterowanie poszczególnych leveli, powracanie do już ukończonych, gdyż do uwolnionych raz światów potworki lubą powracać, poziomy muzyczne z dźwiękiem w wersji 8-bitowej, dzienne i tygodniowe wyzwania sieciowe (bez internetowego multiplayera) i wiele, wiele innych.

→ Jedyne co boli to brak wsparcia dla PS Vita, która mogłaby pełnić rolę kontrolera WiiU. Tam w co-opie grac może do pięciu osób - cztery normalnie i piąta jako Murfy. Handheld dostał jednak własną wersję, która z powodu różnic na pewno nie będzie korzystała z cross-playa.

895394549

→ Gra miała być tytułem startowym WiiU (listopad 2012), ale wielokrotnie przekładane, wylądowało ostatecznie na PS3 i X360. Cios dla użytkowników WiiU został wynagrodzony dwoma skinami dla bohaterów (Mario i Luigi) oraz właśnie ekskluzywnym pięcioosobowym co-opem. Zapowiedziana później wersja na PS Vita również dostała specjalną zawartość - 5 dodatkowych poziomów oraz przebrania bohaterów serii Prince of Persia oraz Splinter Cell. Edycja na PS3 będzie posiadać skina Asasyna z Assassin’s Creed.

Tagi: PlayStation 3 PlayStation Vita rayman legends Ubisoft Ubisoft Montpellier w pigułce