vergil vergil 05.11.2012 13:30
Call of Duty: Black Ops II w pigułce!
316V

Call of Duty: Black Ops II w pigułce!

Premiera Medal of Honor: Warfighter za nami, więc do startu przygotowuje się Call of Duty: Black Ops II. Pracownicy studia Treyarch nie spoczęli na laurach i zamierzają dostarczyć nam grę, która będzie stanowić prawdziwą rewolucję w serii. Czy im się to uda? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już w połowie listopada. Tymczasem jednak wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze...
Premiera Medal of Honor: Warfighter za nami, więc do startu przygotowuje się Call of Duty: Black Ops II. Pracownicy studia Treyarch nie spoczęli na laurach i zamierzają dostarczyć nam grę, która będzie stanowić prawdziwą rewolucję w serii. Czy im się to uda? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już w połowie listopada. Tymczasem jednak wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze...

Nadchodzi Black Ops II. Co wiemy?
-> Pomimo że właściwa akcja gry będzie miała miejsce w roku 2025, w trakcie rozgrywki wrócimy także do lat siedemdziesiątych. Ekipa Treyarch zamierza bowiem dostarczyć nam kilka retrospekcji, które pozwolą nam spojrzeć na zaprezentowane przez nich wydarzenia z nieco innej perspektywy.

-> W Black Ops II głównych bohaterów będzie dwóch. Pierwszym z nich jest doskonale znany fanom poprzedniej części serii Alex Mason, natomiast drugi to... jego syn. Rolę głównego złego natomiast odegra niejaki Raul Menendez, który pozyskane przez siebie wojskowe umiejętności wykorzysta do niecnych celów. W trakcie zabawy przekonamy się, czy faktycznie taki z niego kozak na jakiego się kreuje.

-> Fabuła omawianej produkcji będzie się koncentrować na konflikcie, jaki rozpętał się pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Jak łatwo można się domyślić, wszystkiemu zawinił niedobór surowców, o którym trąbi się od dłuższego czasu.

-> Deweloperzy obiecują, że w grze będziemy musieli dokonać wielu wyborów, a podjęte przez nas decyzje mają rzutować na dalszy przebieg rozgrywki. Zresztą ta nabierze bardziej nieliniowego charakteru również dzięki systemowi noszącemu miano „Strike Force”.

-> To właśnie on bowiem odpowiada za możliwość dowodzenia jednostkami, co będzie miało wpływ na sytuację na polu bitwy. Niestety twórcy niezbyt chętnie się nim chwalą, więc na jego ocenę przyjdzie nam chyba poczekać do momentu, w którym „Blops II” wyląduje w sklepach.-> Sama rozgrywka ma być jeszcze bardziej spektakularna, aniżeli miało to miejsce dotychczas. Jak można było zobaczyć choćby na fragmencie rozgrywki, który został zaprezentowany na tegorocznych targach E3, wokół bohatera dzieje się tyle, że materiału wystarczyłoby chyba na kilka kolejnych gier.

-> Wybór czasu i miejsca akcji pozwolił twórcom na eksperymentowanie i poprowadzenie do boju wynalazków, które dzisiaj wciąż jeszcze funkcjonują w sferze science-fiction. Na polu walki zobaczymy więc nie tylko drony (które chyba nikomu nie są już obce), lecz także bezzałogowe, zdalnie sterowane pojazdy i wielkie, kroczące maszyny, siejące prawdziwe spustoszenie w szeregach wroga.

-> Ba, twórcy postarali się nawet o to, by nasz podopieczny nie był gorszy od Nathana Drake'a – w efekcie również on doczekał się krótkiej przejażdżki... na grzbiecie konia. W tym momencie warto zacytować Marka Lamię, który twierdzi, że Black Ops II to istny krok milowy dla serii:
Nie mam nic do Black Ops. Zrobiliśmy to, co chcieliśmy zrobić. Ta gra miała wiele osobowości i charakteru, więc myślę, że ludzie cieszyli się z jej kreatywnych aspektów i zrównoważenia wszystkich elementów rozgrywki. Nikt jednak nie spojrzał na tę grę i nie powiedział: Hej, wprowadźmy jakieś innowacje w rdzeniu rozgrywki!. Wszystko sprowadzało się bardziej do wprowadzania udoskonaleń i zmian do modelu rozgrywki charakterystycznego dla serii Call of Duty. Wydaje mi się jednak, że teraz mamy do czynienia z zasadniczą zmianą w sposobie, w jaki się gra. Dlatego też, Black Ops II nie jest kolejną częścią serii - to dla niej naprawdę ogromny krok.

-> Przejdźmy zatem do trybu multiplayer. Należy zacząć od tego, że w momencie premiery omawianej produkcji, usługa Call of Duty Elite stanie się zupełnie darmowa. Firma Activision uważa to posunięcie za strzał w dziesiątkę.
Czasami trzeba zmieniać plany w odpowiedzi na potrzeby rynku i w odpowiedzi na prośby społeczności. Ale na ten moment, jesteśmy przekonani, że to najlepsza rzecz jaką mogliśmy zrobić dla naszego biznesu i naszych graczy. Uczynienie naszej społeczności jak najbardziej zjednoczoną jest definitywnie naszym najważniejszym celem.

-> W Black Ops II powraca tryb Zombie, w którym zakochało się wielu graczy. Tym razem twórcy zamierzają uczynić go niemal osobną kampanią, w której wspólnie będzie mogło się bawić maksymalnie osiem osób.-> Na chętnych do rozwalenia kilku martwych łbów czekają takie atrakcje jak tryb współpracy (pokonywanie kolejnych fal umarlaków) oraz wariacja na jego temat, w której dwie drużyny walczą o przeżycie – wygrywa ta, która utrzyma się dłużej.

-> Oprócz tego w grze ma się również pojawić swego rodzaju Deathmatch (punkty będą zdobywane za każdego zabitego truposza) oraz wariant rozgrywki, w jakim na wykonanie będzie czekała cała gama rozmaitych zadań.

-> Jeśli zaś chodzi o bardziej konwencjonalne tryby rozgrywki wieloosobowej, zachęcam do przeczytania tekstu autorstwa Musiola, który rozłożył ten temat na czynniki pierwsze. Jest on bowiem na tyle obszerny, że wymagałby co najmniej jeszcze jednej Pigułki.

-> 13 listopada do sklepów trafi również Call of Duty: Black Ops Declassified, czyli stworzona przez ekipę Nihilistic Software produkcja na PlayStation Vita. Gra zaoferuje nam tryb multiplayer, w którym będzie się mogło bawić maksymalnie ośmiu(!) graczy oraz zestaw luźno powiązanych ze sobą misji, w jakie będziemy mogli zagrać samotnie.

-> Od dłuższego czasu mówi się o tym, iż jest to półprodukt, który nie powinien ujrzeć światła dziennego. Tryb multiplayer nie zapowiada się szczególnie rewelacyjnie, rozgrywkę dla pojedynczego gracza trudno określić mianem kampanii, a jakość oprawy graficznej budzi pewne wątpliwości. Mimo wszystko z oceną tego tytułu powinniśmy się wstrzymać do momentu, w którym w końcu położymy na nim spragnione wrażeń łapska.

-> Call of Duty: Black Ops II trafi do sprzedaży 13 listopada.

PROGNOZA PS3SITE:


Tagi: black ops ii call of duty pigułka w pigułce zapowiedz