Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.03.2012 21:59
Street Fighter X Tekken w pigułce!
811V

Street Fighter X Tekken w pigułce!

Ostatnio trochę zbliżających premier umknęło z racji nawału recenzji, niektóre tytuły odpuściliśmy z zapowiedziami, jednych po prostu nie możemy. I to właśnie do tej grupy należy pierwsza część kolaboracji Capcom z Namco, czego owocem jest Street Fighter X Tekken. Ktoś rzeknie – kolejna bijatyka, ale niech was to nie zwiedzie, bo wszystko wskazuje na to, że dostaniemy nowego króla w tej dziedzinie, oczywiście jeśli zapowiedzi zostaną spełnione...
Ostatnio trochę zbliżających premier umknęło z racji nawału recenzji, niektóre tytuły odpuściliśmy z zapowiedziami, jednych po prostu nie możemy. I to właśnie do tej grupy należy pierwsza część kolaboracji Capcom z Namco, czego owocem jest Street Fighter X Tekken. Ktoś rzeknie – kolejna bijatyka, ale niech was to nie zwiedzie, bo wszystko wskazuje na to, że dostaniemy nowego króla w tej dziedzinie, oczywiście jeśli zapowiedzi zostaną spełnione...

Nadchodzi Street Fighter X Tekken. Co wiemy?
Street Fighter X Tekken jest efektem umowy i kolaboracji Capcomu i Namco, które na celu ma stworzenie dwóch crossoverów z najsłynniejszych serii każdej z firm.

→ Jako, że za produkcję odpowiada Capcom, a prace nadzoruje Yoshinori Ono, SF X Tekken bazuje na ulepszonym silniku Street Fightera IV. Tak więc spodziewajcie się grafiki w klimacie mocno cell-shadingowym.

→ Także system walki jest identyczny jak w czwartym Ulicznym Wojowniku. Więc nastawcie się na bardzo ofensywną, acz techniczną walkę z mnóstwem rozbłysków i efektów specjalnych. Idealny miks efektywności z efektownością.

→ Z każdej ze stron wzięta jest istna śmietanka i absolutny top postaci. Mamy więc z jednej strony Ryu, Kena, Akumę, Dhalsima, Chun-Li, Guiliego, Zangiefa, czy też Cammy. Po stronie Namco jest Law, Hwoarang, Paul, Ogre, Jin, Kazuya, Nina oraz wiele, wiele innych. Łącznie do dyspozycji oddano nam 38 zawodników.→ Dodatkowo, na naszej konsoli, otrzymujemy kolejną piątkę. Pac-Mana, Toro, Kuro, Megamana i Cole'a z InFamous. Oba koty i Cole są dostępni od początku, Pac-Man i Megaman dostępni będą w formie darmowego DLC po premierze gry.

→ SF X Tekken jest bijatyką z serii Tag, czyli wybrać możemy dwie postacie w każdej walce i dowolnie się nimi zmieniać. Jednak w tym przypadku jest tak, że gdy jedna z wybranych postaci zostanie pokonana – przegrywamy. Nie mamy ułatwień w postaci automatycznej zamiany zawodnika.

→ Grać możemy co ważne w cztery osoby, wtedy każdy z nas dostaje jednego zawodnika i przy zmianie, przejmujemy pałeczkę w walce. Oczywiście grając z egoistami nie liźniemy ani sekundy w rundzie, ale przecież z takimi się nie gra, prawda?

→ Ciekawostką jest fakt, że w momencie wyboru trybu Arcade możemy ustawić opcję, by w każdej chwili ktoś z SEN mógł do nas dołączyć. Możemy dostosować na jakich ustawieniach. Opcja dla ludzi, którzy mają ochotę z kimś zagrać, a nie mają kogo aktualnie pod ręką.

→ Ponadto oprócz zwykłych trybów mamy takie ciekawostki jak Scramble, w którym razem z przyjacielem możemy tłuc przeciwników w różnorakich pojedynkach, misje, a także masterowanie ciosów postaci. Na tryb online także znalazło się miejsce.

→ Oprócz zwykłych gier i tych rankingowych możemy oglądać powtórki, być obserwatorem dowolnej walki lubi też zakładać pokoje w trybie przypominającym Survival, gdzie walczymy aż do porażki. Sam kod sieciowy ma być zoptymalizowany tak, by nie napotykaliśmy żadnych lagów.

→ Podobnie jak w Soul Calibur V otrzymujemy możliwość zdobywania tytułów, które ustawiamy w karcie profilu dostępnego w grze. Tytułów jest paręset, więc ich zdobycie, które jest uzależnione od niektórych rzeczy, zajmie nam dziesiątki godzin.→ Najważniejszą nowością są klejnoty, które możemy ekwipować zawodnikom. Mają one różne oddziaływanie – zwiększają siłę, szybkość lub obronę, a ich uruchomienie zależy od założenia. I tak przy niektórych musimy zaatakować określoną ilość razy, a przy innych zmienić zawodnika. Im mocniejszy klejnot – tym trudniej go uruchomić.

→ Podobnie jak w serii Darkstalkers, także i tutaj mamy możliwość łączenia ciosów słabych ze średnimi i silnymi. Ponadto niektóre postaci mają ruchy, które odbijają przeciwnika od ziemi lub ściany w planszy.

→ Część ataków specjalnych można użyć w trybie EX, który powoduje, że cios staje się silniejszy i ma dodatkowe efekty. Możemy je także łączyć w kombinacje lub tag-combos.

→ Jeżeli nasz zawodnik straci więcej niż 75% energii, uruchomić możemy tryb Pandora, w którym mamy nieskończony pasek specjala, silniejsze ciosy i obronę. Jest jednak jeden szkopuł – jeśli nie pokonamy przeciwnika w przeciągu 10 sekund – przegrywamy. Tak więc oddano nam broń ostateczną w której ostrze jest z obu stron.

→ Gra na rynku ukaże się już w ten piątek, 9 marca. Nasza recenzja pojawi się w najbliższych dniach.

PROGNOZA PS3SITE:


Tagi: Capcom pigułka street fighter x tekken w pigułce zapowiedź