pyszny pyszny 10.07.2010 11:32
Ubisoft: "3D to naturalna kolej rzeczy"
402V

Ubisoft: "3D to naturalna kolej rzeczy"

Szef brytyjskiego oddziału Ubisoftu wierzy, że już za 3 lata w każdym gospodarstwie domowym, którego członkami będą gracze, pojawi się stosowny odbiornik 3D. Może, ale raczej nie w Polsce.


Szef brytyjskiego oddziału Ubisoftu wierzy, że już za 3 lata w każdym gospodarstwie domowym, którego członkami będą gracze, pojawi się stosowny odbiornik 3D. Może, ale raczej nie w Polsce.

W wywiadzie dla Eurogamera włodarz nie krył rozentuzjazmowania najnowszą technologią:
"Fakty są jasne - technologia 3D zbliża się wielkimi krokami i nie możemy jej ignorować. Wystartowała w tym roku, powoli i spokojnie, i podobnie jak w przypadku telewizorów obsługujących Full HD, obstawiam, że za mniej-więcej trzy lata technologia 3D obecna będzie w salonie każdego gracza. (...) Wcale nie jest też tak, że absolutnie każda wypuszczona na rynek gra potrzebuje 3D. W Ubisofcie planujemy pokazać Wam Shaun White Snowboarding [dosyć przeciętny i ślamazarny klon SSX-a - dop. Pyszny] w 3D, w tej technologii pokazaliśmy też Avatara. Plany Ubisoftu przewidują zupełnie nowe gry obsługujące 3D. To jednak śpiew przyszłości, nie nastąpi jeszcze w tym roku."

Oczywiście Pannel nie omieszkał dobitnie zaznaczyć, kto przetarł cyfrowy szlak w materii 3D:"Już w zeszłym roku zaimplementowaliśmy technologię 3D w growej adaptacji Avatara, pokazując jednocześnie jak łatwo można na wiele sposobów wyprzedzić pewien czas, pewien rozdział w branży elektronicznej rozrywki. Omawiana technologia w tamtym okresie dopiero raczkowała, a specjalne odbiorniki miały dopiero pojawić się w oficjalnej sprzedaży."

Żeby była jasność, Murray ma z pewnością na myśli najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie kraje świata. USA, Japonię, bogatszych przedstawicieli zachodniej Europy. Nawet jeśli jego mętne przewidywania okażą się słuszne, nie można odnosić ich do nadwiślańskiego podwórka. Bolesna prawda jest bowiem taka, że wielu graczy w Polsce po dziś dzień obsługuje swoje PlayStation 3 telewizorami kineskopowymi, tracąc przy tym naprawdę szeroką gamę wizualnych doznań oferowanych przez ten potężny sprzęt.

Tagi: 3D avatara dop fakty nowe gry odbiornik plany playstation 3 SCE SCEE shaun white sony ssx technologia Ubisoft