Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2011 10:32
FW 3.60 nie do złamania starą metodą?
2612V

FW 3.60 nie do złamania starą metodą?

Nowy firmware do PS3 otoczył konsolę obłokiem save’ów. Właściwy powód wypuszczenia aktualizacji był jednak inny - SCE pragnie wyeliminować piractwo na swojej platformie. Wiele wskazuje na to, że firmie ta sztuka może się w końcu udać.xxxxx
 


W Sieci pojawiły się pierwsze komentarze hakerów, którzy ocenili poziom zabezpieczeń w najnowszym firmwarze PS3. Okazuje się, że SCE wreszcie dokonało przełomu w myśleniu o bezpieczeństwie swojego hardware'u. PS3 przy starcie systemu nie ładuje teraz w ogóle składnika Metldr, który wcześniej wykorzystywali hakerzy. Bez inicjacji tego elementu dawne metody łamania zabezpieczeń PS3 są nieskuteczne. Te rewelacyjne wiadomości pochodzą od Younessa Alaouia, znanego pod pseudonimem KaKaRoToKS hackera, który napisał na swoim Twitterze, że:

"Wygląda na to, że znaleźli sposób na zabezpieczenie PS3. Nie mogli zaktualizować lub wyrzucić Metldr, ale - co bardzo zaskakuje - zdołali kompletnie obejść ten składnik, który leży teraz odłogiem. (...) Wygląda w tej chwili na to, że PS3 znów stało się bezpieczne. (...) Poprzednie pomyłki [SCE] miały epickie rozmiary, co nie znaczy, że nie mogą przyjść tym problemom z epickim ratunkiem... wygląda na to, że naprawili wszystkie problemy, jakie mieli".

Jeśli potwierdzą się te pierwsze informacje, to zespół programistów z SCE zasługuje na gromkie brawa. Wygląda na to, że aby ponownie złamać zabezpieczenia konsoli, hakerzy musieliby zacząć swoją pracę od zera – starą metodę można wyrzucić na śmietnik.

 

Tagi: firmware piractwo playstation 3