nariko nariko 01.03.2010 22:16
NVRAM przyczyną błędu? (update)
357V

NVRAM przyczyną błędu? (update)

Wygląda na to, że pojawiło się rozwiązanie dzisiejszego problemu.
Wygląda na to, że pojawiło się rozwiązanie dzisiejszego problemu.

Jeden z czytelników serwisu TheSixthAxis poinformował na łamach tamtejszego forum, że udało mu się naprawić kłopotliwą awarię z datą:"Rozebrałem sprzęt do samej płyty głównej i wyciągnełem z niej baterię CR2032 (NVRAM) i zostawiłem ją na 2 min. Następnie wsadziłem ją z powrotem, skręciłem PS3 i po ponownym uruchomienia zaczęło działać"

"Musiałem tylko ponownie ustawić tryb wyświetlania obrazu i co najważniejsze zmienić aktualną datę i czas. Wykrycie obrazu zostawiłem PS3, natomiast datę zmieniłem samemu na 03/03/2010, podłączyłem się do PSN i nie było już więcej problemów. Wygląda więc na to, że to przyczyną błędu 8001050F jest awaria NVRAM"Oczywiście nikomu nie polecamy takiej operacji, ponieważ doprowadzi ona do utraty gwarancji, a w przypadku niedoświadczonych osób, może też spowodować nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne konsoli! Radzimy zatem wszystkim czekać spokojnie do jutra.


Update: Oto sposób naszego Czytelnika, Arka:

Chyba znalazłem sposób na odpalenie konsoli. Cały dzień nie działała. Właśnie wrzuciłem firmware 3.15 na pena i dałem w konsoli update. Napisało że podana wersja jest już zainstalowana ale mimo to dałem żeby ją zainstalowało. I konsola po restarcie zadziała razem z PSN. Date przed aktualizacją ustawiłem na 3 marca 2010

Tagi: arka błędy cr2032 jest marca mu playstation 3 ps3 psn razem Sony