admin admin 15.02.2010 11:42
FirstPlay - Qore dla europejskich graczy!
340V

FirstPlay - Qore dla europejskich graczy!

SCEE wraz z Future ogłosili dziś start FirstPlay - europejskiej odpowiedzi na Qore, a zarazem pierwszego interaktywnego programu o tematyce growej w HD - wszystko bezpośrednio z poziomu PlayStation 3.


SCEE wraz z Future ogłosili dziś start FirstPlay - europejskiej odpowiedzi na Qore, a zarazem pierwszego interaktywnego programu o tematyce growej w HD - wszystko bezpośrednio z poziomu PlayStation 3.Niestety, jak na razie usługa dostępna będzie tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, gdzie FirstPlay zacznie ukazywać się cotygodniowo od marca. Jej dostępność w pozostałych krajach europejskich oraz terytoriach PAL ma być sukcesywnie rozszerzana w późniejszym terminie roku 2010. Za treść odpowiadać będzie starannie wyselekcjonowana grupa ludzi, m.in. zespół tworzący Official PlayStation Magazine. Podobnie jak Qore, FirstPlay będzie zarabiał również na reklamach, ale bez paniki - to tylko 6 slotów reklamowych na numer.

Cena? W przypadku Wielkiej Brytanii jest to odpowiednio £8.99 za 3-miesięczną prenumeratę lub 99p za pojedynczy odcinek - jakby nie patrzeć, można zaoszczędzić te kilka funtów w przeciągu kwartału.


Na koniec mamy dla Was wypowiedzi ludzi z obu firm współpracujących w ramach projektu FirstPlay:
PlayStation 3, poprzez PlayStation Network, przenosi gaming w bardziej społeczny wymiar, a zarazem konkurencyjne środowisko internetowe, więc kluczowym staje się dostarczenie graczom możliwie najlepszej zawartości i usług poprzez ten kanał. FirstPlay jest świetnym tego przykładem. Future ma niesamowite doświadczenie w produkcji zawartości dla graczy, która jest informatywna, obiektywna, istotna i z odpowiednimi walorami produkcyjnymi, więc postrzegamy ich jako naturalnych partnerów do współpracy podczas procesu przenoszenia rozwoju mediów na konsole.

-Ray Maguire, Senior Vice President SCEE, Managing Director SCEUK

FirstPlay jest rewolucyjnym postępem, nie tylko dla graczy, ale całej branży mediów; jesteśmy zachwyceni mogąc współpracować z Sony nad tym pionierskim projektem. Dostarczanie treści bezpośrednio na konsole [org. on-console delivery - dop. redakcji] jest kolejnym ekscytującym krokiem w strategii Future nad zapewnianiem czytelnikom wysokiej jakości zawartości i łączeniem rozwiązań medialnych dla reklamodawców. Wierzymy, że stworzyliśmy produkt, który dotrze do graczy w niepowtarzalnie efektywny i bezpośredni [org. targeted - dop. redakcji] sposób.-Robert Price, Chief Executive Future UK
Ładnie, ładnie - miejmy nadzieję, że FirstPlay z czasem dotrze również nad Wisłę. Tymczasem wszystkich zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę projektu, skąd dowiecie się m.in. jak zamówić magazyn.

Tagi: europa firstplay internetowe kilka obu Official PlayStation Magazine paniki playstation 3 programu qore senior vice president