Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 08.09.2018 14:35
Stan Lee opowiada, skąd wziął inspirację do stworzenia superbohaterów
2734V

Stan Lee opowiada, skąd wziął inspirację do stworzenia superbohaterów

Stan Lee to żywa legenda, tym bardziej rozświetlona współcześnie dzięki filmom Marvela, a i nieobca fanom gier. Słynny twórca komiksów zdradza, skąd wziął inspirację do stworzenia niesamowitych gości w rajtuzach oraz z fantastycznymi mocami.

Staruszek Lee też ma fantastyczną, nadprzyrodzoną moc - wyobraźnię, dzięki której podarował nam jednych z najsłynniejszych superbohaterów w historii. Współtworzył Spider-Mana oraz inne znane ikony imperium komiksowego Marvela, a żaden film na ich licencji nie może się obyć bez zabawnego cameo mistrza.

Po latach, za pośrednictwem Twittera, Stan Lee zdradził, co było dla niego źródłem inspiracji:

Szkarłatny kwiat (a właściwie Szkarłatny Kurzyślad) to tytułowy bohater napisanej w 1905 roku powieści przygodowej Baronowej Orczy. Rozgrywała się w przeddzień rewolucji francuskiej i opowiadała historię Sir Percy'ego Blakneya, który nie godząc się z terrorem w stosunku do arystokracji, pod maską dandysa ratował skazanych niewinnie na śmierć ludzi.

Z czasem "Szkarłatny kwiat" doczekał się adaptacji sztuki teatralnej, filmu w 1934 roku oraz serialu z 1982. Można powiedzieć, że przeszedł podobną drogę do sławy, co współcześni superbohaterowie. Stanowi najbardziej zapadła w pamięć adaptacja kinowa z lat 30. "To pierwszy prawdziwy superbohater, o którym wiem." - wspomina na materiale wideo Stan. 

Tagi: marvel Stan Lee superbohaterowie