Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.09.2018 17:20
Sony kończy definitywnie wsparcie dla PlayStation 2
4615V

Sony kończy definitywnie wsparcie dla PlayStation 2

Wprawdzie produkcja kultowej PS2 ustała już w 2012 roku, ale były miejsca, gdzie wciąż Sony oficjalnie ją wspierało. Teraz jednak przyszedł i na to kres.

Chodzi rzecz jasna o samą kolebkę PlayStation, czyli Japonię, gdzie Sony nadal prowadziło oficjalny serwis techniczny dla konsoli. W centrum serwisowym Playstation Clinic posiadacze PS2 mogli oddać swoje cacko w ręce wykwalifikowanych techników, którzy poddawali je naprawom.

Sony Japan poprosiło jednak swoich klientów o wypełnianie online'owych formularzy dotyczących wsparcia technicznego dla ich konsol najpóźniej do 31 sierpnia. Po tej dacie nie będą już one dostępne, zaś ostatnie PS2 będą naprawiane do 7 września. Z końcem sierpnia Sony wyłączyło też wsparcie klienta dla posiadaczy tych urządzeń.

Można powiedzieć, że to kolejny (po wstrzymaniu produkcji) symboliczny moment, kończący dla Sony definitywnie rozdział związany z ich najbardziej popularnym sprzętem do grania. PlayStation 2 do dziś dzierży koronę najlepiej sprzedającej się konsoli w historii branży. Trzeba przyznać, że łezka się w oku kręci. Wciąż mam w piwnicy swoje dwa egzemplarze (jeden z - rzecz jasna - niedziałającym laserem). Aż chce się wciągnąć konsolę ponownie do salonu i odpalić kultowe tytuły. 

 

Źródło: https://kotaku.com/sony-japan-is-finally-saying-goodbye-to-the-ps2-1828780998

Tagi: PlayStation 2 Sony Japan