Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.09.2018 16:09
Powstanie serial o Thorgalu
1226V

Powstanie serial o Thorgalu

Spekuluje się już o tym od pewnego czasu, ale plany na serialowego "Thorgala" dopiero teraz zyskują nieco bardziej konkretne kształty.

Wszystko za sprawą niemieckiego reżysera Floriana Henckela von Donnersmarcka ("Życie na podsłuchu", "Turysta"), który jest wielkim fanem komiksów Van Hamme'a i Rosińskiego.

Henckel von Donnersmarck dwa lata temu obiecał fanom, że zrealizuje serial na ich podstawie, jednak potem zapadła cisza. Teraz jednak, przy okazji premiery swojego nowego filmu w Wenecji potwierdził, że nie tylko o obietnicy nie zapomniał, ale i ma konkretne plany względem realizacji.

Będzie chciał wyreżyserować możliwie najwięcej odcinków, ponadto stanie na czele ekipy scenarzystów mającej zaadaptować oryginał na potrzeby serialu. Nie zdradzał więcej szczegółów względem konkretnego czasu akcji względem fabuły w komiksach, ale serialowa forma pozwala przypuszczać, że będzie miał spore pole do tego, by możliwie najwierniej opowiedzieć historię "gwiezdenego dziecka", Thorgala Aegirssona.

To świetna wiadomość dla fanów komiksu, ale oczywiście na efekt końcowy (jeśli nic nie stanie twórcom na przeszkodzie) jeszcze bardzo długa droga. Osobiście chciałbym zobaczyć taki serial, bowiem niesamowite komiksy o Thorgalu aż proszą się o ekranizację z prawdziwymi aktorami.

Tagi: seriale Thorgal