Roger Żochowski Roger Żochowski 01.09.2018 12:10
Spider-Man dopuścił się obrazy uczuć religijnych. Marvel interweniuje
4399V

Spider-Man dopuścił się obrazy uczuć religijnych. Marvel interweniuje

W dzisiejszych czasach łatwo jest kogoś obrazić, nawet jeśli ma to znamiona satyry. W podobne sidła trafił teraz Spider-Man, co zmusiło do interwencji samego Marvela. 

Sytuacja wydaje się dość napięta i trochę szkoda, że wszyscy podeszli do niej z taką powagą, nie próbując obrócić wszystkiego w żart. Chodzi o kard  z jednego z nowych komiksów z serii „Amazing Spider-Man”. Na stroju Pająka pojawił się symbol antymormoński, obrażający uczucia religijne. Jeden z wyznawców tej religii postanowił podzielić się tym publicznie, a na zarzuty zareagował sam Marvel.

"Odniesienie pojawiające się w komiksie Amazing Spider-Man # 4 zostało zamieszczone bez świadomości Marvela o jej znaczeniu. Polityka Marvela nie pozwala na umieszczanie kontrowersyjnych wiadomości w swoich dziełach. Odniesienie zostanie usunięte ze wszystkich kolejnych dodruków, wersji cyfrowych oraz wydań zbiorczych".

Aferę skomentował tez sam rysownik oznajmiając, że jego celem nie było obrażanie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, a jego rodzina i wielu jego przyjaciół są jego członkami. Samo odniesienie nie ma związku z postacią Spider-Mana i Marvelem lecz wiąże się z osobistymi decyzjami życiowymi rysownika.

Znając życie zeszyty, w których znalazł się kontrowersyjny kard widoczny poniżej będą teraz warte znacznie więcej.

Tagi: