Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.08.2018 15:13
Battlefield 5
2342V

Battlefield 5 nie wyrobi się na październik. EA przesuwa premierę

Battlefield 5 nie pojawi się w październiku. DICE wraz z Electronic Arts postanowiło przesunąć premierę gry, by ta nie musiała konkurować bezpośrednio z Call of Duty: Black Ops 4 oraz Red Dead Redemption 2.

Battlefield 5 powoli zaczynał wyglądać jak jedna wielka porażka DICE i EA. A tu dobiegały do nas informacje o znacznie niższych niż się spodziewano preorderach, a tu mogliśmy przeczytać czego znowu w grze na premierę nie będzie (mimo że to zapowiadano).

Battlefield 5 okrojone na premierę. Battle Royale i kooperację dostaniemy później

Nie do końca wiadomo, czy EA dało wolną rękę DICE w przesunięciu premiery z powodu słabszych preorderów, czy być może poszło o ciągnącą się od tygodni krytykę studia i gry. Fakt jest taki, że Battlefield 5 pojawi się miesiąc później - 20 listopada 2018 roku, czyli tydzień po Falloucie 76, a w tym samym dniu co Farming Simulator 19. Czyli dla DICE i EA żadna to konkurencja.

Studio w oficjalnym komunikacie zdradziło, że ceni sobie wszystkie opinie płynące do nich z usta graczy oraz mediów, ciesząc się, że gracze sprawdzili i przyjęli ciepło część wprowadzonych zmian. Jednak nie wszystko cieszy się uznaniem, więc dodatkowy miesiąc prac zostanie poświęcony na poprawienie balansu rozgrywki, poprawienie tempa gry oraz innych zmian w rdzeniu rozgrywki.

DICE ma nadzieję, że nadchodząca otwarta beta (6 września) pozwoli fanom poczuć ich wizję Battlefielda 5 i zdecydować, czy warto będzie rzucić się na grę w okolicach jej premiery.

Źródło: https://www.ea.com/games/battlefield/news/an-update-on-battlefield-5

Tagi: battlefield 5 DICE Electronic Arts pc playstation 4 xbox one

Nie przegap