SKLEP
redakcja PPE redakcja PPE 29.08.2018 22:45
Wiedza to Potęga: Dekady i Szymparty powiększają rodzinę PlayLink
791V

Wiedza to Potęga: Dekady i Szymparty powiększają rodzinę PlayLink

Sony podało datę premiery kolejnych gier, które pojawią się w usłudze PlayLink na PS4. Wiedza to Potęga: Dekady oraz Szymparty zadebiutują już w listopadzie.

Wiedza to Potęga: Dekady to kontynuacja gry zawierająca zupełnie nowy zestaw pytań, którego motywem przewodnim będzie ostatnie 40 lat w szeroko pojętej popkulturze. Dodatkowo ścieżka dźwiękowa zostanie uzupełniona o największe przeboje minionych dekad, np. "International Bright Young Thing" od Jesus Jones. Twórcy zdawali sobie sprawę, że starsze pokolenia mogą mieć naturalną przewagę w odpowiadaniu na pytania dotyczące wydarzeń z poprzednich lat, dlatego zostały dodane odpowiednie zagrywki, które sprawią, że różnica pokoleń zostanie zniwelowana do minimum, a sama rozgrywka sprawiedliwa dla wszystkich. Nadchodzący tytuł będzie zawierał zupełnie nowe wyzwania, które pozwolą w niespotykany wcześniej sposób wybierania, przesuwania, rozbijania i łączenia odpowiedzi. 

Obserwując rozgrywki swoich znajomych, twórcy doszli zgodnie do wniosku, że postacie, które miały być zabawnym dodatkiem, stały się bardzo ważną częścią każdego wyścigu na szczyt piramidy wiedzy. Dlatego Dekady wprowadzą zupełnie nowe awatary, nawiązujące do poszczególnych trendów w popkulturze ostatnich 40 lat. 

Jednym z głównych elementów budujących wyjątkowość rozgrywki w Wiedza to Potęga są oczywiście zagrywki. Najnowszy dodatek będzie zawierał wszystkie pięć, które gracze znają z poprzedniej wersji, oraz wzbogaci je o osiem zupełnie nowych wprowadzonych przez twórców. Działanie Zippers, Disco Inferno oraz Pluskwa Milenijna (Millenium Bug) gracze poznają już w trakcie rozgrywki. Dodatkowo twórcy dodali specjalne opcje pozwalające na personalizację rozgrywki, umożliwiające wyłączenie poszczególnych zagrywek, aby ciapa czy zamrożenie nie śniły się graczom po nocach. 

Z kolei debiutująca w kategorii PlayLink gra Szymparty pozwala grać w dwie lub cztery osoby. Sterowanie ogranicza się do jednego przycisku na smartfonie. Tytuł oferuje aż 90 różnych poziomów, które pozwolą całej rodzinie chwycić za telefony. W Szymparty będzie obowiązywało wiele trybów rozgrywki, m.in.:

  • Gra planszowa to podstawowy tryb rozgrywki, w którym gracze przemierzają planszę, biorąc udział w wielu minigrach, a ich nadrzędnym celem jest zdobycie złotego banana oraz nowej kanapy (wszystko wyjaśni się w grze…) 
  • Wyzwanie dla jednego gracza to emocjonująca ucieczka wielkim orangutanem, a szansą na sukces będzie pokonanie przeszkód w poszczególnych minigrach. 
  • Tryb losowy to zbiór wielu przypadkowych gier bez żadnego wyjaśnienia i możliwości zrobienia pauzy.
  • Dla wymagających graczy, twórcy przygotowali spersonalizowany tryb poszczególnych rozgrywek. 

Szymparty, podobnie jak Wiedza to Potęga: Dekady zadebiutuje 14 listopada 2018 roku w PlayStation Store.

Tagi: playlink sce polska