Roger Żochowski Roger Żochowski 29.08.2018 23:00
Cyberpunk 2077. Pierwszy gameplay pobił rekord na streamie imponując zachodnim mediom
3892V

Cyberpunk 2077. Pierwszy gameplay pobił rekord na streamie imponując zachodnim mediom

Boli Was dzisiaj głowa? Czegoś Wam w życiu brakuje? Czujecie się nieswojo zaglądając od rana na PPE? To przez brak newsów o Cyberpunku! Ale nie martwcie się - już pędzę na ratunek. 

CD Projekt transmitował swój gameplay z Cyberpunk 2077 na Twitchu, który przyciągnął więcej osób niż Fortnite. Pobić w dzisiejszych czasach hegemona gatunku battle royale to jak rozbić bank.

W szczytowym momencie transmisje oglądało na kanale CDP RED 288 tys. widzów, ale gdy zliczymy wszystkich oglądających pośrednie transmisje otrzymamy wynik 459 tys. Dla porównania tego dnia w przypadku wspomnianego Fortnite było to 350 000 widzów. Cyberpunk 2077 był więc w dniu prezentacji gameplayu najchętniej oglądaną grą na Twitchu. 

To nie wszystko – produkcja CD Projekt stała się najczęściej oglądanym streamem nowej lub nadchodzącej gry w tym roku pokonując takie tuzy jak God of War (283 tys) czy Sea of Thieves (259 tys).

Z kolei film na YouTube na oficjalnym kanale CD Projekt zgromadził już blisko 5 milionów wyświetleń. Niektóre media zagraniczne są zaskoczone tak ogromną popularnością, która przebiła nieśmiertelne ostatnio Fortnite. Zauważają też, że Redzi w swoim stylu ukryli easter eggi w tym wiadomość o tym, dlaczego wcześniej nie pokazali gameplayu.

 

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077