Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.08.2018 13:03
PS4 z nową wyszukiwarką w PS Store. Sony wreszcie ją zmieniło
5601V

PS4 z nową wyszukiwarką w PS Store. Sony wreszcie ją zmieniło

Sony wreszcie posłuchało krytyki, która od kilku lat spływała do nich z ust posiadaczy PS4. O co chodzi? O wyszukiwarkę w PlayStation Store na konsoli, która do tej pory była niefunkcjonalnym potworkiem.

Co kilka lat Sony odświeża wygląd i działanie PlayStation Store. Aktualna rewolucja została wprowadzona przed premierą PS4 i poszła w kierunku ówczesnych kafelkowych trendów przy której łatwiej kamuflować reklamy między zwykłą zawartość.

PlayStation 4 z aktualizacją 6.0. Gracze otrzymują zaproszenia, ale pliki nie wprowadzają nowości

I to byłoby jeszcze do przeżycia. Ale zepsuto wtedy wyszukiwarkę. Zamiast normalnego wpisywania szukanej treści, dostaliśmy... potworka, bo inaczej ciężko to określić. Przesuwając litera po literze, musieliśmy układać poszukiwane hasła, co było wielce niepraktyczne.

Jednak to się zmieniło. Przynajmniej jeśli macie zainstalowaną wersję beta oprogramowania 6.0. Wraz z aktualizacją Beta 3, pojawiła się nowa wyszukiwarka w PS Store. Wróciła klawiatura ekranowa, którą tym razem widzimy non stop. Z prawej strony pojawiają się nam nasze wyszukiwania, które są uaktualniane w czasie rzeczywistym podczas wpisywania kolejnych liter.

Tak wygląda ten proces w akcji. Jest prosto i błyskawicznie. Wreszcie.

 

Źródło: http://www.neosite.pl/news/65865/nowa-beta-oprogramowania-ps4-zmienia-sposob-wyszukiwania-w-ps-store.html

Tagi: playstation 4 wideo

Nie przegap