SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.08.2018 12:12
PlayStation 5 na rynku już w 2019 r. wg znanego analityka
6685V

PlayStation 5 na rynku już w 2019 r. wg znanego analityka

Większość graczy zadaje sobie teraz pytanie: "to kiedy ta następna generacja?". Kolejni analitycy wypowiadają się na temat terminu wprowadzenia PlayStation 5...

Analityk Hideki Yasuda, pracujący w Ace Economic Research Institute, mieszczącym się w Osacetwierdzi, że wcześniejsze pogłoski o tym, że na PlayStation 5 trzeba będzie poczekać aż 3-4 lata można wsadzić między bajki.

Yasuda napisał w swoim raporcie, że - biorąc pod uwagę wszystkie czynniki ekonomiczne - PS5 prawie na pewno trafi na rynek pod koniec 2019 roku. Jedynym czynnikiem, który mógłby opóźnić tę premierę jest niedobór kondensatorów ceramicznych typu MLCC, z którym zmaga się obecnie cały przemysł elektroniczny. A dzieje się tak w związku z masowym wprowadzaniem na rynek samochodów z dużą liczbą kondensatorów MLCC oraz coraz bardziej zaawansowanych smartfonów, kompatybilnych ze standardem 5G. To sprawia, że firmy takie jak Sony z pewnym niepokojem spoglądają w niedaleką przyszłość. Problem polega na tym, że na rynek może nie trafić wystarczająca liczba konsol PS5 w momencie premiery.

Analityk Ace Economic Research Institute napisał, że w związku z powyższym czynnikiem ryzyka, możliwe jest przesunięcie daty premiery PS5 na 2020 rok. Przy okazji Hideki Yasuda pochwalił ostatnie wyniki finansowe Sony, podkreślając, że korporacja definitywnie wyszła już z dołka, w którym znajdowała się jeszcze kilka lat temu. Obawy o to, że konsole stacjonarne (lub hybrydowe jak w przypadku Switch) przegrają ze smartfonami okazały się nieuzasadnione.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps5-release-2019-ace-securities/

Tagi: analitycy playstation playstation 5 ps5 sony