Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2018 08:52
Diablo 3 oficjalnie na Nintendo Switch. Zwiastun, niska rozdzielczość i możliwy crossplay
1774V

Diablo 3 oficjalnie na Nintendo Switch. Zwiastun, niska rozdzielczość i możliwy crossplay

Blizzard nie schował głowy w piasek. Po wczorajszym przecieku firma postanowiła oficjalnie zaprezentować Diablo 3 i z tej okazji możemy spojrzeć na sympatyczny materiał. Film prezentuje krótkie fragmenty rozgrywki.

Blizzard oficjalnie pracuje nad wieloma projektami w świecie Diablo, a jednym z tytułów jest właśnie produkcja na Nintendo Switcha. Gra została zaprezentowana na poniższym materiale.

Diablo 4 zostanie ujawnione jeszcze w tym roku? Blizzard potwierdza wiele projektów

Potwierdziły się wszystkie plotki. Diablo 3 na Nintendo Switch otrzyma mały zestaw przedmiotów z The Legend of Zelda, gra będzie dostępna w kompletnym wydaniu, otrzymamy możliwość gry lokalnej lub przez sieć:

  • Zestaw Ganondorfa do transmogryfikacji - Władcy Piekła, poznajcie króla (lub królową) zła.
  • Elementy ozdobne dostępne wyłącznie na konsoli Switch - Zwierzak Koko i ramka portretu Trójsiła oraz Skrzydła Echa Maski.
  • Wszystkie gry wydane pod nazwą Diablo III - Edycja The Eternal Collection zawiera następujące tytuły: Diablo III, Reaper of Souls oraz Przebudzenie Nekromantów
  • Lokalna i zdalna gra wieloosobowa - Maksymalnie 4 graczy (usługa Nintendo Switch Online wymagana do gry na osobnych urządzeniach)

Gdzie leży potencjalny problem? Jak podaje Eurogamer, Diablo 3 na Nintendo Switch zostanie mocno „przycięty”. Produkcja zadziała w rozdzielczości 960p (720p w trybie przenośnym), ale nie bez powodu autorzy zdecydowali się na mniej wyraźną oprawę. Tytuł ma śmigać w 60 klatkach na sekundę, ponieważ gra w przyszłości może otrzymać cross-platformowe zmagania. Twórcy mówią wprost – aktualnie nie jest to jedna z funkcji, ale Blizzard interesuje się tym zagadnieniem i bada wszystkie możliwości.

Diablo 3 to pierwsza gra Blizzarda na konsolę Nintendo od 15 lat. Premiera Diablo 3 odbędzie się jeszcze w tym roku.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-08-16-diablo-3-confirmed-for-nintendo-switch

Tagi: Blizzard diablo 3 Nintendo nintendo switch