Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2018 14:43
Intel pracuje nad pierwszą kartą graficzną. Arctic Sound ma walczyć z Nvidią i AMD
1049V

Intel pracuje nad pierwszą kartą graficzną. Arctic Sound ma walczyć z Nvidią i AMD

Potwierdziły się plotki z pierwszych miesięcy 2018 roku. Intel pracuje nad własną kartą graficzną i tym samym firma nie zamierza dłużej przyglądać się walce Nvidii z AMD. Korporacja ma zaoferować ciekawą propozycję dla graczy.

Na SIGGRAPH 2018 odbyło się ważne wystąpienie. Intel potwierdził przygotowanie pierwszej karty graficznej, która aktualnie nosi nazwę kodową „Arctic Sound”. Ta nazwa pojawiła się już w styczniowych przeciekach.

NVIDIA GeForce RTX 2080 nadciąga? Tajemniczy materiał i wyciek benchmarków

NVIDIA oraz AMD jeszcze nie muszą się bać o dołączenie do rywalizacji trzeciego gracza, jednak premiera nowej karty graficznej odbędzie się w 2020 roku i będzie to dopiero początek. Intel ma wielkie plany, dzięki którym może zamieszać na rynku.

Jest to naprawdę ważna wiadomość, która jest ciekawa z jeszcze jednego powodu – szefem projektu został Raja Koduri, czyli ojciec architektury układów graficznych AMD. W listopadzie ubiegłego roku wszystkie branżowe media pisały o transferze do Intela i niektórzy już wtedy zwiastowali nadejście nowego GPU. Aktualnie nie otrzymaliśmy wielu informacji. Firma przedstawiła zwiastun, który jest jednak interesujący z dodatkowego powodu – za PR nowego działu Intela będzie odpowiadał Chris Hook, który wcześniej zajmował to samo miejsce w AMD.

Styczniowe przecieki sugerowały prace Intela nad dwoma GPU – kodowe nazwy to Arctic Sound oraz jego następcy Jupiter Sound, ale na szczegóły musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: Twitter

Tagi: arctic sound gpu intel karta graficzna