Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2018 12:06
Stormdivers to Battle Royale od twórców Resogun i Stardust?
584V

Stormdivers to Battle Royale od twórców Resogun i Stardust?

Housemarque Games to jedna z cenionych ekip, której gry się po prostu nie sprzedają. Twórcy musieli porzucić gatunek shoot 'em upów i bardzo możliwe, że deweloperzy podążyli popularną ostatnio drogą i zaoferują graczom zmagania Battle Royale.

Finowie zaoferowali graczom sporo mocnych i emocjonujących produkcji, ale autorzy nie ukrywają, że ostatnie gry nie osiągnęły oczekiwanych rezultatów. Z tego powodu studio musiało porzucić gatunek i spróbować czegoś nowego.

Twórcy Nex Machina, Matterfall i Resogun rezygnują z tworzenia zręcznościówek. Gry nie odniosły sukcesów

Studio wciąż nie jest gotowe do pokazania swojej gry, jednak Stormdivers otrzymało drugą zajawkę, która zdradza sporo. Na materiale zobaczycie postacie – jedna unika pocisku za pomocą specjalnej tarczy, a druga ucieka na motorze.

Nie musieliśmy długo czekać, by gracze dostrzegli ważny element – na drugim motywie za mężczyzną pojawia się charakterystyczna „ściana”, którą znamy z wielu gier typu Battle Royale. W ten sposób deweloperzy zmniejszają mapy i zmuszają zawodników do podążania w jedną stronę.

Nie jest to oczywiście potwierdzenie, jednak pełna prezentacja Stormdivers odbędzie się w przyszłym tygodniu – autorzy pojawią się na gamescomie, by przedstawić swój projekt szerszej publiczności.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Gamescom housemarque Stormdivers