SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.08.2018 08:10
Xbox One Elite Controller 2 nadciąga? Znamy datę premiery i cenę
3112V

Xbox One Elite Controller 2 nadciąga? Znamy datę premiery i cenę

Od wielu miesięcy wiemy o powstawaniu dopracowanej wersji Xbox One Elite Controller. Microsoft ma pracować nad lepszym sprzętem, który zostanie zaprezentowany już wkrótce, a jego premiera odbędzie się jeszcze w przeciągu następnych miesięcy.

Microsoft systematycznie przedstawia kolejne kontrolery do Xboksa One. Zazwyczaj firma skupia się na znanej formule i wyłącznie oferuje klientom nowe wersje kolorystyczne. Sporo może zmienić się już wkrótce.

Nowe wersje kolorystyczne kontrolerów do Xbox One

Xbox One Elite Controller 2 ma nosić kodową nazwę „Washburn” – taką informacją podzielił się ze światem Tom Warren, czyli dziennikarz The Verge, który otrzymał również wiadomość dotyczącą premiery. Zdaniem przecieków udoskonalona formuła urządzenia trafi na rynek jeszcze w październiku i klienci w tym wypadku muszą przygotować 149 dolarów (około 560 zł).

Jeśli ta wiadomość ma zostać potwierdzona, to już w przyszłym tygodniu poznamy urządzenie – Amerykanie podczas gamescomu powinni pokazać sprzęt, a warto przypomnieć, że wcześniej Microsoft potwierdził pokazanie nowego urządzenia podczas imprezy w Kolonii. Firma zaznaczyła, że nie będzie to nowa konsola.

Trudno oczywiście przewidywać, ale nadejście Xbox One Elite Controller 2 powinno zmniejszyć cenę pierwszego „Elita” – oby te informacje zostały potwierdzone, bo moim zdaniem z tym kapitalnym padem powinno zapoznać się wielu graczy.

Według wcześniejszych plotek, Xbox One Elite Controller 2 ma oferować: port USB Typu-C, akumulator, ładowarkę-podstawkę, trzystopniową blokadę triggerów, regulowane analogi, przełącznik pozwalający korzystać z jednego z trzech trybów oraz poprawione „łopatki”. Sprzęt ma oczywiście współpracować z Windows 10 przez między innymi Bluetooth.

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft xbox one xbox one elite controller xbox one elite controller 2