SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2018 08:04
Cyberpunk 2077 zaoferuje nową jakość wyborów. Gracz otrzyma ogromną możliwość kształtowania protagonisty
3689V

Cyberpunk 2077 zaoferuje nową jakość wyborów. Gracz otrzyma ogromną możliwość kształtowania protagonisty

Nadal czekamy na publiczną prezentację Cyberpunk 2077, jednak CD Projekt RED w tym wypadku nie zamierza się śpieszyć. Firma małymi krokami przybliża zainteresowanym projekt, który rośnie z każdym kolejnym miesiącem. Gra jednocześnie ma w wielu miejscach pobić rozmiarem Wiedźmina 3: Dziki Gon.

CD Projekt RED pojawi się na targach w Kolonii, ale nie możemy w tym wypadku liczyć na publiczną prezentację. Tytuł Polaków zostanie przedstawiony za „zamkniętymi drzwiami” i przynajmniej aktualnie studio nie konkretyzuje swoich planów dotyczących gamescomu.

Cyberpunk 2077. "Piszemy historię dla dorosłych" - w 252 numerze PSX Extreme rozmawiamy ze scenarzystą gry

Scenarzysta Cyberpunk 2077 – Stanisław Święcicki – rozmawiał z dziennikarzem GamesMaster na temat wyborów. Twórcy nie zamierzają odpuszczać i chcą w tym wypadku bardzo pozytywnie zaskoczyć graczy, ponieważ studio ma mocniej zaakcentować konsekwencje decyzji względem trzeciej przygody Geralta.

„Każdy bohater o ugruntowanej pozycji potrzebuje opowieści, a nasza postać nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Mimo to, wybory jakich dokonuje gracz odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu V na większej liczbie poziomów niż kiedykolwiek wcześniej w naszych poprzednich grach.”

V (główny bohater Cyberpunk 2077) będzie reagował na nasze decyzje, ponieważ wpłyną one również na otaczający go świat. Nawet podczas tworzenia postaci natrafimy na wybory, które będą miały „znaczenie i konsekwencje” – nie możemy zapomnieć, że w tym wypadku otrzymamy przykładowo możliwość wykorzystywania futurystycznych wszczepów, które po zainstalowaniu odegrają istotną rolę w możliwościach protagonisty oraz oczywiście fabule.

Święcicki wspomniał również o wartościach i emocjach, którymi będzie przesiąknięta opowieść – w Cyberpunk 2077 nie zabraknie takich tematów jak poświęcenie, smutek strata, przyjaźń, czy też miłość, ponieważ właśnie te wartości odgrywają większe znaczenie w świecie, w którym ludzkie ciało nie jest już święte, a jednocześnie dla samych mieszkańców, to co „ludzkie” staje się zamazane.

W tytule oczywiście nie zabraknie dynamicznej pogody, ale dla deweloperów istotnym wątkiem jest również zaprezentowanie miasta w dzień oraz w nocy – studio musiało stworzyć „mroczną i dystopijną przyszłość” nawet w świetle dziennym.

 

Źródło: https://wccftech.com/choices-in-cyberpunk-2077-will-shape-v-on-more-levels-than-they-ever-have-for-geralt-says-cdpr/

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Wiedźmin 3: Dziki Gon