SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2018 14:32
Nintendo Switch z VR? Japończycy testowali wirtualną rzeczywistość
632V

Nintendo Switch z VR? Japończycy testowali wirtualną rzeczywistość

Nintendo chętnie rozbudowuje funkcje Nintendo Switcha i przenośna konsola mogła otrzymać wsparcie wirtualnej rzeczywistości. Sugeruje to tryb znaleziony przez jednego z graczy, który posiada dość wymowną nazwę.

Wirtualna rzeczywistość nie pobudza już graczy z całego świata. W swoim czasie wszystkie firmy myślały o inwestowaniu w VR, ale w ostatnich miesiącach znacznie częściej słyszymy o chmurze.

Nintendo Switch Online. Przybliżony termin premiery abonamentu. Prace nad konwersją Steep zatrzymane

Mimo wszystko możemy mieć pewność, że Nintendo romansowało z wirtualną rzeczywistością. Jeden z graczy przekopując kod najnowszej aktualizacji natrafił na informacje sugerujące wsparcie wirtualnej rzeczywistości przez konsolę Japończyków.

Jednocześnie w tym tygodniu jeden z graczy znalazł tryb „Test VR Mode”, który po włączeniu dzieli ekran urządzenia na dwa. W rezultacie zainteresowani mogliby skorzystać z urządzenia niczym ze smartfonów, które umieszcza się w specjalnych googlach.

Czy ma to jakikolwiek sens? Trudno powiedzieć. Nie możemy zapomnieć o słabszej specyfikacji Nintendo Switcha. Sprzęt już teraz nie może zaoferować graczom niektórych tytułów z „dużych konsol”, więc nie powinniśmy w tej sytuacji oczekiwać zawrotnej jakości VR.

Nintendo chętnie eksperymentuje ze swoim urządzeniem, a najlepszym przykładem tych słów jest oczywiście Nintendo Labo – kartonowe części cieszą się dużym zainteresowaniem i ten projekt pokazuje, że Japończycy mogą nas jeszcze w przypadku tej hybrydy porządnie zaskoczyć.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-vr-mode

Tagi: