Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.08.2018 08:14
Red Dead Redemption 2. Gameplay został zarejestrowany na PS4 Pro. Gra wesprze Xbox One X
3595V

Red Dead Redemption 2. Gameplay został zarejestrowany na PS4 Pro. Gra wesprze Xbox One X

Rockstar wreszcie wyłożył karty na stół. I oczywiście zachwycił zaprezentowanym gameplayem z Red Dead Redemption 2 miliony graczy.

Pytanie tylko na jakim sprzęcie zarejestrowano wczorajszy pokaz, czyli prawie 6 minut rozgrywki z Red Dead Redemption 2? Nie musieliśmy długo czekać na konkretną odpowiedź. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja, że gameplay został nagrany na PlayStation 4 Pro. Wiadomo też, że obraz był wyświetlany w rozdzielczości 4K, ale nie podano dokładnej metody uzyskania tego rezultatu (prawdopodobnie Rockstar posłużył się renderowaniem typu checkerboard).

Gameplay z Red Dead Redemption 2

Potwierdzono już również, że Red Dead Redemption 2 wykorzysta dodatkową moc, oferowaną przez Xbox One X. Gra zadziała na platformie Microsoftu w 4K i w standardzie HDR. Teoretycznie można zakładać zatem, że Red Dead Redemption 2 błyśnie na Xbox One X jeszcze jaśniej. Możliwe, że na najmocniejszej dostępnej na rynku konsoli rozdzielczość 4K będzie natywna.

Ciekawe w tej perspektywie czy Rockstar odważy się zaprezentować Red Dead Redemption 2 przed premierą na "standardowych" wersjach konsol, czyli na PS4 i XOne? Znając przywiązanie tego studia do aspektów technicznych nie powinno być tutaj jednak większych problemów (oby!).

Tagi: grafika PlayStation 4 Pro ps4 pro Red Dead Redemption 2 rockstar Xbox One X