SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2018 20:26
LG nie bierze jeńców. 4K Smart Home Cinema zapewni obłędną jakość w 150-calach
2436V

LG nie bierze jeńców. 4K Smart Home Cinema zapewni obłędną jakość w 150-calach

Od dzisiaj wszyscy miłośnicy nowoczesnych technologii mogą nabyć w Polsce dwa projektory LG. Firma stawia na 150-cali w 4K lub lekką, przenośną bryłę. Poznajcie nowe urządzenia znanej korporacji.

Gracze coraz chętniej stawiają na projektory, więc firmy prezentują coraz to mocniejsze urządzenia zapewniające wyśmienitą jakość obrazu. LG zaoferowało wielu klientom projektor 4K Smart Home Cinema, który od dzisiaj jest dostępny w Polsce – propozycja zgarnęła nagrody na między innymi CES 2018 Innovation Award, Reddot Design Award 2018, czy iF Design Award 2018.

"W projektorze 4K Smart Home Cinema zastosowano innowacyjny, pozbawiony luster moduł źródła światła o kształcie litery „I”, który umożliwił zaprojektowanie poręcznej, pionowej konstrukcji. Dzięki temu, urządzenie może wyświetlać idealny obraz o rozmiarze do 150 cali w oszałamiającej jakości 4K UHD, zarówno gdy stoi na podłodze, jak i po zamontowaniu na ścianie lub zawieszeniu na suficie."

Widzowie mogą w tym wypadku oczekiwać rozdzielczości na poziomie 3840 x 2160 z 8,3 milionami pikseli, które są generowane przez technologię przetwarzania wideo XPR (Expanded Pixel Resolution). Zdaniem LG obraz jest cztery razy gęstszy i bardziej szczegółowy. Widzowie mogą również liczyć na pełne wsparcie HDR.

Dodatkowo 4K Smart Home Cinema pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z inteligentnych urządzeń na duży ekran, a nawet zainteresowani sparują projektor z dowolnym sprzętem Bluetooth i tym samym podłączą dla przykładu zewnętrzny głośnik.

Liczycie na bardziej przenośne wrażenia? LG oferuje również LG PF50KS. Jest to pierwszy projektor Full HD z wbudowanym akumulatorem z serii LG MiniBeam, który zapewnia rozdzielczość 1080p oraz dwa razy wyraźniejszy i bardziej naturalny obraz, niż zwykłe projektory HD.

"Projektor ten jako źródło światła wykorzystuje diody LED, dzięki czemu nie posiada części ruchomych, zapewniając wyższą wytrzymałość na przenoszenie i transport, niż tradycyjne projektory. Dodatkowo 3 diody LED świecące w kolorach podstawowych, gwarantują bardziej precyzyjne i nasycone barwy. Technologia LED zapewnia również energooszczędność i bardzo długi czas życia źródła światła – 30 000 godzin, czyli w przybliżeniu 8 godzin grania dziennie przez 10 lat, 20 000 obejrzanych filmów, 17 000 meczy piłkarskich."

PF50KS to również lekka konstrukcja i technologia bezprzewodowego odbierania obrazu ze smartfona, funkcja przesyłania dźwięku przez Bluetooth i wbudowany akumulator o wytrzymałości do 2,5 godziny

Obydwa projektory są już dostępne w sklepach w Polsce, w cenie od 2899 zł za model PF50KS oraz od 11499 zł za model 4K Smart Home Cinema HU80KSW.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: