SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2018 16:41
Discord rzuca rękawice Steam. Firma sprzeda gry i zaoferuje produkcje w ramach abonamentu
442V

Discord rzuca rękawice Steam. Firma sprzeda gry i zaoferuje produkcje w ramach abonamentu

Valve może mieć wkrótce spory problem. Szefowie Discord właśnie zaprezentowali plany rozwoju, które w bezpośredni sposób uderzają w Steam. Firma zaoferuje gry w normalnej i abonamentowej dystrybucji.

Discord to już nie tylko aplikacja do rozmów graczy. Platforma w maju odnotowała 130 mln użytkowników, którzy mogą bez problemu dodawać swoje gry do katalogu i propozycja pozwala nawet gromadzić tytuły Blizzarda oraz Epic Games.

Xbox łączy siły z Discord. Wspólne dyskusje graczy na konsoli i PC

Abonament Discord Nitro będzie teraz nie tylko ciekawą opcją dla sympatyków rozmów, ale również dla graczy, ponieważ w ramach usługi gracze pobiorą produkcje. Na dobry początek potwierdzono współprace z THQ oraz Deep Silver i abonenci otrzymają Saints Row: The Third, Darksiders: Warmastered Edition, Super Meat Boy oraz Metro: Last Light Redux. Propozycja została wyceniona na 4,99 dolarów na miesiąc lub 49,99 dolarów na rok.

Discord pozwoli również na kupowanie gier – będzie to bezpośredni konkurent dla Steam i od początku zainteresowani mogą nabyć między innymi Dead Cells, Into the Breach oraz Frostpunk. Firma podkreśla, że ich propozycja jest zostać skupiona na społeczności i na Discord kupimy produkcje wyczekiwane przez szerokie grono graczy.

Czy to ogłoszenie może zmienić sytuacje na rynku gier PC? Steam oczywiście dominuje, jednak platforma Valve systematycznie zbiera nieprzychylne opinie od graczy, a jednocześnie nie możemy zapomnieć o sporej społeczności Discord, która chwali ruchy korporacji.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: