SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2018 12:31
„Ostatni pomnik piractwa lat 90.” zostanie zniszczony
2056V

„Ostatni pomnik piractwa lat 90.” zostanie rozebrany

Sympatycy gier z Krakowa na pewno dobrze kojarzą budynek ELBUD, który został przeznaczony do rozbiórki. To właśnie w tym miejscu w swoim czasie rozwijał się handel gier i dzięki lokalnym sprzedawcom gracze mogli zapoznawać się z najróżniejszymi klasykami.

W kwietniu miałem okazję na portalu wspomnieć o projekcie "Gry, Użytki - co dla Ciebie ?", czyli dokumencie o historii gier komputerowych w Polsce. To wkrótce będzie jedyne miejsce, w którym młodzi gracze poznają historię ELBUD-a.

Legendarny budynek został przeznaczony do rozbiórki, a właśnie w tym miejscu w latach 90. odbywała się giełda komputerowa, na której gracze mogli dostać gry, sprzęt, czy też nawet wymienić się filmami lub muzyką.

„Ta epoka już się skończyła, ale w Krakowie właśnie "obalają" ostatni pomnik piractwa lat 90. i - przede wszystkim - agory, która zrobiła dużo dla promocji popkultury w pierwszej połowie "najtisów"”

Powyższymi słowami sytuację podsumował Łukasz Kujawa, czyli Dżujo z PSX Extreme. Pewnie nasi krakowscy czytelnicy niejednokrotnie pojawili się w tym miejscu, by zdobyć produkcje na najróżniejsze sprzęty. Teraz sytuacja na rynku jest „spokojniejsza”. Gracze bez problemu mogą kupować nowe tytuły w oryginalnych pudełkach, a niektórzy nawet decydują się na polski dubbing.

Mieliście okazję kupić kilka tytułów w ELBUDzie?

Źródło: Retrospekcja

Tagi: piractwo polska retro