Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2018 17:30
"Gry, Użytki - co dla Ciebie ?". Powstaje film o historii giełd komputerowych w Polsce
1925V

"Gry, Użytki - co dla Ciebie ?". Powstaje film o historii giełd komputerowych w Polsce

Jeszcze do niedawna giełdy komputerowy tętniły życiem, bo właśnie w tym magicznym miejscu gracze zgarniali ciekawe tytuły i mogli zapoznać się ze światowymi nowościami. Ekipa kanału Loading… postanowiła stworzyć dokument, który może zainteresować wielu naszych czytelników.

W latach 80. i 90. giełdy komputerowe pozwalały kształtować graczom swoje opinie o najnowszych i często niedostępnych w inny sposób produkcjach. To właśnie dzięki handlarzom mogliśmy poznawać wielkie opowieści i rozwijać swoją wiedzę na temat gier.

Atari VCS nie będzie zwykłą retro konsolą. Atari myśli o wskrzeszeniu ponad 200 IP

Wiele od tego czasu się zmieniło, więc ekipa kanału Loading… zdecydowała się stworzyć film dokumentalny o giełdach komputerowych. "Gry, Użytki - co dla Ciebie ?" został właśnie zaprezentowany na zwiastunie, który pokazuje czego tak naprawdę możemy spodziewać się po projekcie.

„Docelowo będzie to pełen przekrój opowieści byłych handlarzy i bywalców o tym gdzie takie miejsca powstawały w różnych częściach Polski, jak wyglądał złoty okres istnienia giełd przypadający na przełom lat 80/90-tych, co stało się po wprowadzeniu Ustawy w 1994 roku oraz wreszcie jak wyglądały ostatnie chwile starej dobrej giełdy.”

Każdy zainteresowany otrzyma możliwość zobaczenia filmu za darmo. "Gry, Użytki - co dla Ciebie ?" trafią na kanał Loading… za darmo, a premiera jest zaplanowana na końcówkę roku.

Będzie to na pewno miły powrót do „ciekawych czasów” dla wielu naszych czytelników, więc w swoim czasie na pewno poratuję zainteresowanych odnośnikiem.

Źródło: YouTube.com

Tagi: dokument film giełda komputerowa gry użytki co dla ciebie retro