SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2018 09:29
PlayStation 5. Zwiastun pokazuje fantastyczną koncepcję urządzenia
11535V

PlayStation 5. Zwiastun pokazuje fantastyczną koncepcję urządzenia

Sony pracuje nad następcą PlayStation 4, ale pierwsze informacje dotyczące PlayStation 5 powinniśmy poznać dopiero w przyszłym roku. Urządzenie zostanie pewnie zaprezentowane na E3, jednak francuski artysta przygotował koncepcję sprzętu.

Według plotek PlayStation 5 ma trafić na rynek do końca 2020 roku, więc pierwsze informacje dotyczące sprzętu powinny zostać przedstawione na E3 2019. Trudno powiedzieć, czy już na tej imprezie zobaczymy konsolę, ale nie będę specjalnie zaskoczony, gdy pokaz „pudełka” odbędzie się dopiero na E3 2020 – przed samą premierą.

Mimo to jeden z francuskich artystów przygotował koncepcję urządzenia i… Wygląda to naprawdę dobrze! Pewnie znajdą się różne opinie dotyczące bryły, jednak szczerze mówiąc? Przypomina mi to połączenie PlayStation 2 z PlayStation 4, czyli w sumie dwóch naprawdę kapitalnych maszyn.

Sporą ciekawostką jest na pewno projekt kontrolera – DualShock 5 może i nie wygląda wyjątkowo uroczo i trzeba go w kilku miejscach poprawić, to jednak na uwagę na pewno zasługuje ekran z powiadomieniami… Ten patent mogłoby wykorzystać Sony w oficjalnym padzie.

Trudno jednocześnie uwierzyć w brak napędu, wsparcie 8K… Ale z drugiej strony wykorzystanie prawdziwej pogody w grach? Mam nawet wrażenie, że niektóre tytuły już na tej generacji w drobny sposób korzystają z tego pomysłu.

Warto przypomnieć, że dyrektor finansowy Sony potwierdził wczoraj ciekawą wiadomość – God of War „znacznie przewyższyło” oczekiwania Sony, a ekskluzywne gry są filarem korporacji.

Źródło: Twitter.com

Tagi: koncepcja playstation 4 playstation 5 Sony