SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2018 07:57
Battlefield 5 może otrzymać rozgrywkę cross-platformową. Gra również na PlayStation 5 i nowego Xboksa?
2185V

Battlefield 5 może otrzymać rozgrywkę cross-platformową. Gra również na PlayStation 5 i nowego Xboksa?

Szwedzkie studio ma ogromne plany na Battlefield 5. Gra będzie rozwijana przez kilka kolejnych lat, a jedną z możliwości jest dodanie do produkcji pojedynków cross-platformowych. Twórcy jednocześnie zmienili plany i zamierzają w dniu premiery zaoferować Wielkie Operacje.

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć na portalu o problemach z zawartością Battlefield 5 – na witrynie gry pojawiła się adnotacja o braku Wielkich Operacji na premierę. O tej informacji napisały portale na całym świecie, więc… Studio zmienia plany. Ogromne bitwy będą dostępne już od dnia debiutu i możecie mieć pewność, że pozycja  będzie w przeciągu następnych lat bardzo mocno rozwijana.

Battlefield 5 nie podzieli losów Battlefield 1, czy też innych shooterów wydawanych na rynku i rozwijanych przez maksymalnie dwa lata. Electronic Arts oficjalnie mówi o wsparciu tytułu przez najbliższe 3-5 lat, a jednocześnie firma zamierza zaoferować rozgrywkę w chmurze. Jeśli ten plan zostanie zrealizowany, to produkcja Szwedów może zadebiutować nie tylko na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych, a trafić nawet na nową generację – w końcu kolejne urządzenia mają zadebiutować na rynek już w 2020 roku.

„Pamiętaj, mamy na horyzoncie wizję na 3-5 lat, w której duża część wrażeń z gry będzie istniała w chmurze i zostanie wrzucona na każde posiadane urządzenie. Doświadczenie w grze nie będzie mierzone przez lokalny procesor lub kartę graficzną, ale przez rozmiar ekranu i czasu sesji, który masz i będzie napędzać ogromną płynność na rynku – w przypadku bazy graczy. Sądzę, że mamy dostarczyć różnego rodzaju doświadczenia w wyniku oferty gry w chmurze.”

Jest to bez wątpienia ciekawa wizja, która pokazuje, że w najbliższych latach nie tylko Ubisoft oraz Microsoft zamierzają mocno inwestować w chmurę, a nawet Electronic Arts widzi w tej technologii przyszłość.

Powyższe słowa wypowiedział Andrew Wilson, który jednocześnie nie ukrywa, że produkcje Elektroników muszą korzystać z wielkiego sukcesu Fortnite – dyrektor generalny EA w bardzo ciekawych słowach wypowiada się o zmaganiach cross-platformowych:

„Należy również docenić fakt, że w najbliższym czasie przeglądamy się kluczowym marką pod kątem, w jaki sposób możemy dostarczyć rozgrywkę cross-platformową w podobny sposób jak Fortnite, zwłaszcza w niektórych tytułach, które mają szeroką i zróżnicowaną bazę graczy. Gospodarstwa domowe zazwyczaj posiadają jedną konsolę, więc możliwość podłączenia komputera PC z konsolą i konsolę ze smartfonem w trakcie zabawy może łączyć rodziny i przyjaciół.”

Dyrektor generalny Electronic Arts podkreślił, że jest to ważny element rozwoju wydawcy i oczekuje więcej od swojego studia w przyszłości właśnie w tym zakresie. Aktualnie nie zostały powiedziane jakiekolwiek konkrety, jednak jak widać EA zamierza wykorzystywać trendy i czerpać z nich garściami.

Źródło: https://wccftech.com/ea-looking-key-franchises-cross-platform/

Tagi: