Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2018 08:17
No Man's Sky NEXT i poważny problem z save'ami. Patch 1.51 ma naprawić błąd
1668V

No Man's Sky NEXT i poważny problem z save'ami. Patch 1.51 ma naprawić błąd

Żyjemy w czasach gdy nawet aktualizacje do gry, która znajduje się na rynku już od 2 lat wymagają... patcha. Tak stało się w przypadku No Man's Sky NEXT.

Autorzy No Man's Sky dotrzymali słowa, w końcu zapewniając nam m.in. multiplayer i znacznie lepiej wyglądające planety, niż w momencie premiery. Wszystko to dzięki darmowej aktualizacji NEXT.

Samsung znalazł rozwiązanie problemu pękających ekranów w smartfonach

Niestety do tej dużej aktualizacji wkradły się bugi. Najbardziej upierdliwy błąd dotyczy próby załadowania zachowanego stanu gry, co działa jednak w nieprawidłowy sposób. Save potrafi wysłać nas na początek przygody, zamiast do punktu, w którym kończyliśmy przygodę. Problem występuje na PS4, XOne i PC.

Hello Games zdążyło już wypuścić betę łatki 1.51, która ma naprawiać ten błąd. Patch jest póki co dostępny tylko na PC, ale ma w najbliższych kilkunastu godzinach trafić też na XOne i PS4 (ze względu na konieczność certyfikacji przez Sony i Microsoft).

Oprócz naprawy działania save'ów patch eliminuje też szereg problemów z zawieszaniem gry a także z błędnym działaniem niektórych elementów gameplayowych.

Jeśli problem z niedziałającym savem wystąpił też u was, musicie poczekać cierpliwie na wypuszczenie łatki. Studio Hello Games twierdzi, że patch przywróci poprawne działanie wykonanego zapisu, jeśli nie wykonacie kolejnego save'a.

 

Tagi: bugi Hello Games No Man's Sky pc ps4 save sean murray xone