Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2018 21:05
God of War. Największa zagadka odnaleziona przez fanów?
9282V

God of War. Największy sekret odnaleziony przez fanów?

Santa Monica Studio obładowało nową opowieść Kratosa wieloma przyjemnymi tajemnicami, na które odpowiedzi szukali najwięksi fani marki God of War. Największy sekret tytułu został prawdopodobnie odnaleziony przez fanów i jest to spora ciekawostka dla oddanych miłośników gry.

20 kwietnia 2018 roku odbyła się premiera God of War na PlayStation 4, a gracze nadal szukają odpowiedzi na „największy sekret gry”. O wielkiej tajemnicy wspomniał w maju Cory Barlog, który podkreślił, że fani wciąż nie zdołali rozgryźć największej zagadki produkcji.

God of War 2 powstaje! Studio szuka artystów do tworzenia nowych bogów

OSTRZEGAM PRZED SPOILEREM!
Nie czytaj dalej, jeśli nie ukończyłeś God of War (2018)!

Fani tytułu postanowili porozmawiać z reżyserem God of War podczas Comic-Con, który wspomniał, że największa tajemnica skrywa się w domu Kratosa. W rezultacie detektywi wyruszyli na poszukiwanie informacji i zdecydowali się dokładnie sprawdzić chatę, w której odkryto runy.

Cztery znaki znajdujące się w domu bohatera układają się w nazwę „LOKI” – jest to oczywiście wskazówka dotycząca ostatecznej tożsamości Atreusa. Gdybyśmy już na początku rozgrywki w God of War natrafili na tę informację, to bez wątpienia moglibyśmy mówić o sporym rozczarowaniu.

Sytuację postanowił skomentować Joe Kennedy – artysta koncepcyjny – który wspomniał, że „Faye wiedziała” o tożsamości chłopca, lecz skrywała tę tajemnicę przed Kratosem. Fani God of War zapytali przedstawiciela Santa Monica Studio, czy jest to faktycznie ten „największy sekret” to choć na początku deweloper zasugerował, że właśnie tak jest, jednak w ostateczności pracownik wyjaśnił – to Cory Barlog musi odpowiedzieć na to pytanie.

Wrzucenie tak ważnej informacji już do początkowej lokacji jest dość ryzykowne, jednak jak widać fani nie mogli połączyć faktów przy pierwszym podejściu. Nadal musimy czekać na ostateczną informację od reżysera projektu, lecz samo odnalezienie słowa w domu Kratosa jest naprawdę ciekawym Easter Eggiem.

God of War

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-24-god-of-war-fans-think-they-may-have-found-the-final-secret

Tagi: